Piłka Nożna PKO Ekstraklasa

Podział punktów w Lubinie

Zagłębie Lubin na własnym stadionie remisuje 1:1 z Cracovią. Oba zespoły w spotkaniu pokazały dwa oblicza. Jedno lepsze, a drugie zdecydowanie gorsze.

Zagłębie dzieli się punktami z Cracovią./ Fot. Twitter _Ekstraklasa_

W 4. kolejce PKO Ekstraklasy podopieczni Michała Probierza podejmowali zespół Zagłębia Lubin. W minionej serii gier obie drużyny nie pokazały się z najlepsze strony. Cracovia zremisowała z beniaminkiem – Stomilem Olsztyn, a podopieczni Marina Seveli przegrali z Rakowem.

Pierwsza połowa przebiegała dość spokojnie. Piłkarze obu drużyn nie ruszyli od razu do ofensywy, jednak z upływem minut gospodarze byli w ataku, spychając Cracovię pod bramkę. Choć podopieczni Marina Seveli naciskali na defensywę gości, to jednak spotkali się ze znakomitą obroną, która nie pozwalała oddać strzału. Z upływem połowy Cracovia zaczęła odzyskiwać futbolówkę spod nóg graczy Zagłębia. Goście przechodzili do ofensywy, lecz ze strzałów na bramkę nic nie wyniknęło. Na przerwę zawodnicy schodzili z bezbramkowym remisem, lecz z niewielką przewagą gospodarzy.

Podopieczni Michała Probierza znakomicie przystąpili do drugiej połowy. Już na samym początku wyszli na prowadzenie. Po wznowieniu z autu, piłkę przejął Alvarez, ograł obrońców i przerzucił futbolówkę nad głowami gospodarzy wprost na wbiegającego Rivaldinho. Brazylijczyk rzucił się na piłkę i ze szczupaka otworzył wynik spotkania. Strzelona bramka niewątpliwie dodała skrzydeł gościom, którzy wyglądali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie. Ich gra była pewniejsza i dokładniejsza. Zagłębie natomiast dużo słabiej weszło w drugą część spotkania, przez co zawodnicy początkowo mieli problem ze złapaniem rytmu gry. Dopiero po czasie udało im się ponownie dochodzić do głosu. Lepsza gra gospodarzy przyniosła efekt. W 67. minucie po rzucie rożnym, Simić skierował piłkę do bramki i w Lubinie znów był remis. Po straconym golu, goście rzucili się do odrabiania strat, a Zagłębie przed straceniem bramki uratowała poprzeczka. Im bliżej do końca, tym Cracovia powoli rozkręcała się i próbowała wyjść na prowadzenie, lecz ostatecznie dobra gra defensywna podopiecznych Marina Seveli przyniosła efekty. Po 90 minutach zespoły podzieliły się punktami.