Plusliga Siatkówka

#PlusLiga: Podsumowanie kolejki 1.

W miniony weekend kibice mogli być świadkami sześciu z siedmiu meczów (mecz Trefla Gdańsk został na prośbę trenera Winiarskiego i zarządu klubu przeniesiony na 21 października w związku z opóźnionymi przygotowaniami do sezonu przez koronawirusa – przyp. red.). Dwa spotkania zakończyły się dopiero po zaciętej pięciosetowej walce. Były to starcia Aluronu z Jastrzębskim Węglem i Czarnych Radom z Indykpolem AZS Olsztyn. Ciekawe mecze można było oglądać w Sosnowcu, gdzie MKS Będzin podejmował VERVę Warszawa, i Lubinie, w którym gospodarze mierzyli się z PGE Skrą. W obu przypadkach górowali goście, jednak nie obeszło się bez walki – ekipy gospodarzy wygrały po secie. Mecze Stal Nysa – Zaksa i Ślepsk Suwałki – GKS Katowice zakończyły się bardzo szybko, bo przyjezdnym wystarczyły tylko trzy sety na odniesienie zwycięstwa. Beniaminek nie postawił zbyt trudnych warunków drużynie mistrza Polski, a choć podopieczni Andrzeja Kowala nawiązali walkę w drugim i trzecim secie, nie wystarczyło to na przedłużenie rywalizacji w tym pojedynku.

Najlepsi w kolejce:

Przyjmujący – Damian Wojtaszek (78% pozytywnego przyjęcia)

Blokujący – Michał Superlak (5)

Atakujący – Mateusz Malinowski (24)

Zagrywający – Jurij Gladyr (5 asów przy 6 błędach)

Wyniki kolejki:

Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25; 13:25; 16:25) MVP: Łukasz Kaczmarek

MKS Będzin – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (25-17; 23-25; 19-25; 25-21;15-13) MVP: Piotr Nowakowski

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25-20; 22-25; 28-30; 24-26) MVP: Norbert Huber

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25; 25:19; 25:19; 25:27; 12:15) MVP: Tomasz Fornal

Asseco Resovia Rzeszów Trefl Gdańsk 0:0 (mecz przeniesiony na 21.10.2020)

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:17; 23:25; 19:25; 25:21; 15:13) MVP: Dawid Konarski

Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 0:3 (18:25; 22:25; 25:27) MVP: Miłosz Zniszczoł