Literatura

Nowy wydanie láska nebeská

Do księgarni trafiło nowe wdanie książki Mariusza Szczygła, wzbogacone dopiskami o legendzie Czeskiej fotografii.

Mariusz Szczygieł Láska nebezká A – fot. materiały prasowe / facebook

Mariusz Szczygieł reportażysta i czechofil, znany z zamiłowania do kultury Czeskiej, autor książek: „Gotland”  „Zrób sobie raj” postanawia na nowo wydać swój reportaż, láska nebeská oddając hołd czeskiemu fotografowi Josefowi Sudkowi dopisując o nim szkic. Książka láska nebeská powstała na marginesie przeczytanych przez autora lektur i bardzo szybko zdobyła popularność. Kiedy wydano ją w Czechach, jeden z tamtejszych recenzentów napisał: „Godne podziwu jest, jak w rozumieniu nas Szczygieł daleko zaszedł”.

Wydawało się że rok 2020 dla miłośników twórczości Mariusza Szczygła będzie stać pod znakiem Osobistego przewodnika po Czechach ze zdjęciami Filipa Springera, ukazanego dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi wiosną 2000 roku, kiedy to uwiodły go miasto i język.

Reportażysta tym czasem wraz z wydawnictwem agora,wydali znany już reportaż jeszcze raz. W nowym wydaniu mamy zamieszczone dopiski o Josefie Sudku. Przedstawiciela współczesnej subiektywizacji, nazywany był poetą fotografii. Artysta którego wojna pozbawiła ręki, fotografował zarośnięte ogrody oraz z perspektywy własnego okna okupację hitlerowską przez 14 lat o różnych porach dnia i roku.

Inne z tej kategorii

“Szuflada Szymborskiej” – czyli polska noblistka, jakiej wcześniej nie znaliśmy

B Kuras

Hessa bez Tessy, czyli jaki był Hardin (w) “Before”

B Kuras

Tysiące książek z wierszami trafi na oddziały położnicze

Redakcja

Polska Noblistka Olga Tokarczuk jest dumna ze swoich ukraińskich korzeni

Redakcja

Biblia, czarownice i …morderstwo

A Szachowska

Fani “Szeptem” nie muszą już wstrzymywać oddechu

Seria książek o upadłych aniołach doczeka się ekranizacji

B Kuras
Gazeta Jutro