Polska

Macierewicz: Koalicja została nadszarpnięta

Wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz powiedział na antenie Polskiego Radia, że ostatnie głosowanie nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt pokazało, że koalicja rządząca została nadszarpnięta.

Antoni Macierewicz – fot. © AP Photo / Alik Keplicz
Nie ma wątpliwości, że po ostatnich głosowaniach w Sejmie koalicja Zjednoczonej Prawicy została istotnie nadszarpnięta, ale jestem optymistą, jeśli chodzi o rządy polskiej prawicy” – powiedział Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia.

Mówiąc o przyszłości obecnej koalicji, Macierewicz oświadczył, że w kierownictwie PiS odbędą się w najbliższym czasie rozmowy na ten temat. Za to co do przyszłości i perspektyw, to będziemy rozmawiali w ramach kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych dniach i podejmiemy stosowne decyzje – poinformował wiceprzewodniczący PiS.

Antoni Macierewicz powiedział też, że ostatnie głosowanie nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, w którym część posłów koalicji zagłosowało przeciw proponowanym przez PiS zmianom, to nie największy problem, z jakim zetknęła się obecna koalicja. Dużo poważniejszym problemem w jego ocenie było stanowisko Jarosława Gowina w kwestii wyborów prezydenckich.

Na skutek jego ówczesnego działania wybory musiały zostać przesunięte, co odbiło się w sposób niesłychanie istotny na samym przebiegu wyborów i na ich kształcie. Takie wydarzenia, dużo poważniejsze, już mieliśmy za sobą i one wskazywały na konieczność pewnych zmian, czy innego podejścia do wzajemnych relacji” – powiedział Macierewicz. W jego ocenie waga kwestii związanej z wyborami prezydenckimi była o wiele większa, niż obecne reperkusje głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt.
Wiceprzewodniczący PiS podkreślił, że jest optymistą, jeśli chodzi o przyszłość obecnej koalicji.

Jestem przekonany, że one (rządy obecnej koalicji – red.) będą trwałe i stabilne po uprządkowaniu tej sceny, która nastąpi w najbliższym czasie – powiedział Antoni Macierewicz.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

CBŚP: do stacji LPG trafiał tańszy gaz grzewczy zamiast napędowego – zatrzymano 11 osób

Redakcja

Druga doba działań Małopolskich Policjantów w Zakopanem

Redakcja

KE na temat koronawirusa: musimy być gotowi na najgorszy scenariusz

Redakcja

USA i Polska omówiły dostawy LNG i bezpieczeństwo energetyczne

Redakcja

Premier Mateusz Morawiecki wygłosi expose

Redakcja

Sikorski: Niemcy nie traktują Rosji jako zagrożenia

Redakcja
Gazeta Jutro