Świat

Korea Płd.: rząd łagodzi obostrzenia związane z pandemią koronawirusa

Rząd Korei Południowej na dwa tygodnie złagodził w niedzielę ograniczenia wprowadzone w rejonie Seulu w związku z pandemią koronawirusa. Dobowa liczba nowych infekcji w kraju nie spada poniżej 100.

fot. rawpixel
„Po wszechstronnym przeanalizowaniu najnowszej sytuacji i opinii ekspertów, rząd zamierza na dwa tygodnie dostosować dystans społeczny do fazy drugiej w rejonie Seulu” – powiedział premier Czung Sie Kiun na transmitowanym przez telewizję spotkaniu przedstawicieli rządu. Rząd zniósł zakaz spożywania posiłków na miejscu po godz. 21, nadal jednak wymaga od restauracji i kawiarni ograniczenia miejsc siedzących i rejestrowania nazwisk gości i danych kontaktowych.

W ramach tzw. drugiej fazy obiekty rekreacyjne, takie jak siłownie i kafejki internetowe, mogą zostać ponownie otwarte. Spotkania w pomieszczeniach ograniczone są do 50 osób, a na świeżym powietrzu – do 100. Wydarzenia sportowe odbywają się bez widzów. Zdaniem władz złagodzenie obostrzeń wspomoże ponownie otwartą gospodarkę. Ograniczenia mają zostać zaostrzone za dwa tygodnie, 28 września, podczas święta chuseok.

Gdy rząd wprowadził obostrzenia pod koniec sierpnia, dobowe liczby nowych zakażeń stopniowo malały, nie spadając poniżej 100. Wzrosły w ubiegłym tygodniu. „Liczba codziennych infekcji nadal nie spada do dwucyfrowych i nie jest to jeszcze sytuacja, w której środki można znacznie złagodzić, ponieważ droga przenoszenia wirusa u jednej na cztery osoby jest niemożliwa do ustalenia” – powiedział Czung.

Koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KCDC) w sobotę o północy poinformowało o 121 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zakażeń wzrosła tym samym do 22 176. 358 osób zmarło.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Opłata za wstęp do Wenecji

Redakcja

MSZ: Spotkanie ministra Jacka Czaputowicza z ambasadorami z tzw. Grupy z Limy

Redakcja

Historia budżetu UE to prawie 70 lat napięć

Redakcja

MSZ: Wizyta wiceministra Marcina Przydacza w Rwandzie, Kenii i Tanzanii

Redakcja

Koreański szczyt przełomowy w skutkach?

Rozmowy w Panmundżomie

M Lebiest

Ławrow o Nord Stream 2: Cieszy nas nastawienie niemieckiego biznesu

Redakcja
Gazeta Jutro