Koncerty Muzyka

Koncert projektu ØNA w ramach Tygodnia Noblowskiego!

Mamy zaszczyt ogłosić wyjątkowy koncert ØNA zespołu ØRGANEK, odbędzie się on w ramach Tygodnia Noblowskiego, w pierwszą rocznicę otrzymania Literackiej Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk. Koncert ØNA, w ramach wydarzenia “One mają głos”, będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę, 4 października 2020 we Włodowicach, na Scenie Plenerowej Pod Wiatami.

Wyjątkowe wydarzenie z udziałem zespołu ØRGANEK! – fot. Mystic
ØNA to projekt zainicjowany przez zespół ØRGANEK, w którym główną rolę odgrywają kobiety. Podczas zapowiadanego koncertu na scenie wystąpią: Barbara Wrońska, Katarzyna Groniec, Katarzyna Nosowska, Renata Przemyk oraz Natalia Grosiak. Nadrzędną ideą koncertu ØNA, którego premiera miała miejsce podczas festiwalu Męskie Granie 2018, jest zwrócenie uwagi na uniwersalne wartości, które budują społeczności, społeczeństwa, grupy, nas wszystkich. Pokój, demokracja, tolerancja, szacunek, dialog, miłość, wszystko to, co prowadzi do porozumienia w duchu wartości humanistycznych, głęboko ludzkich. Dzisiejszy świat jest mocno skonfliktowany i upolityczniony, co sprawia, że bardzo chętnie i często odwołuje się do agresji, konfliktu, półprawdy, postmodernistycznej płynności norm i obyczajów, próby redefinicji wartości, manipulacji. Poprzez odpowiedni dobór artystek, repertuaru oraz tekstów chcielibyśmy zaapelować o międzyludzki dialog oraz pojednanie w duchu szacunku dla swoich przekonań. Agresja, konfrontacja, dominacja i atak są często domeną męską, indukowaną testosteronem, biologią. Wykluczają rozmowę, kończą dialog już u zarania, bez nadziei na porozumienie, a brak porozumienia wyklucza rozwój, czyli wartość nadrzędną dla nas wszystkich bez względu na płeć. ØNA to głos kobiet w powyższej sprawie, kobiet, bo to one, niezaślepione testosteronem, potrafią być o wiele bardziej dalekowzroczne, dzięki czemu skore do dialogu i nastawione na szukanie rozwiązania.

Oto szczegółowy program koncertu

15.00 rozpoczęcie, MyLudove, rozmowa z Katarzyną Nosowską
16.00 wystawa multimedialna Wielcy Małym, Artyści Pomagają Zwierzętom
16.15 rozmowa z profesorem Magdaleną Środą
17.30 specjalny pokaz przedpremierowy krótkometrażowego filmu artystycznego “Misterium Antonii” wg koncepcji Jagi Hupało, Elwiry Janasik i Andrzeja Miękusa
18.00 koncert ONA, wystąpią: Barbara Wrońska, Katarzyna Groniec, Katarzyna Nosowska, Renata Przemyk, Natalia Grosiak oraz zespół ØRGANEK.

Bilety w cenie 100 zł są do nabycia na stronie: https://ticketos.pl/event/3556?fbclid=IwAR1R2LNkiIDg3W49JQazz2RYjZSS03ScZ-NA2LWtO3_wPLaDsgFd5Voo98c oraz w kawiarni Dobra Nowina, Rynek 7, Nowa Ruda.

Tak wyglądał koncert ØNA podczas festiwalu Męskie Granie 2018

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Mystic Production

Inne z tej kategorii

Wywiad z Jacobem Flâneurem, autorem albumu „Co tam?”

J Trznadel

Rammstein zawita do Polski!

B Kuras

30 lat temu sprzedano gitarę Woodstock Strat Jimiego Hendrixa

~ Kronika muzyczna

K Świeca

Mahmood sensacyjnym zwycięzcą Festivalu Sanremo

M Lebiest

Zmarł lider zespołu The Cars

Redakcja

Skillet “Victorious”: Tak samo dobra jak “Unleashed”?

Recenzja nowej płyty Skillet, zatytułowanej "Victorious"

A Szachowska
Gazeta Jutro