Kiks Bereszyńskiego, czyste konto Szczesnego i powrót Glika do Serie A ~ Kadrowicze #2

Wszystkie ligi światowe rozpoczynają już nowe sezony, dlatego warto sprawdzić jak w klubach radzili sobie nasi reprezentanci. Czas na kolejne spotkanie z KADROWICZAMI.

Bramkarze:
Wojciech Szczęsny
-Na inaugurację włoskiej Seria A Juventus pokonał Sampdorię 3:0, a Polak rozegrał pełne spotkanie i zanotował pierwsze czyste konto w sezonie 2020/2021.
Łukasz Fabiański – W drugiej kolejce Premier League West Ham Fabiańskiego przegrał w derbach Londynu z  Arsenalem 1:2. Polak rozegrał całe spotkanie.
Łukasz Skorupski – Bologna FC w pierwszym spotkaniu nowego sezonu mierzyła się z AC Milanem i przegrała 2:0. Skorupskiego dwukrotnie pokonał Zlatan Ibrahimović – Polak był bezradny.
Bartłomiej Drągowski – Cały mecz i czyste konto z Torino Polaka, a jego Fiorentina wygrała 1:0.

Obrońcy:
Jan Bednarek
– Southampton doznał dotkliwej porażki z Tottenhamem aż 2:5. Bednarek rozegrał cały mecz, ale ciężko doszukać się pozytywów w grze obrońcy, gdy drużyna traci aż pięć bramek.
Kamil Glik – Kilka drużyn Seria A pierwszy mecz sezonu rozegra w innym terminie – między innymi  Benevento Glika. W tym czasie beniaminek rozgrywał mecz towarzyski z Lazio Rzym i zremisował go 0:0.
Maciej Rybus – Lokomotiv wreszcie wygrał swoje spotkanie – skromnie 1:0 z FC Tambow. Polski obrońca rozegrał pełne spotkanie, od pewnego czasu znowu jest pewnym punktem w składzie swojego zespołu.
Tomasz Kędziora – W lidze ukraińskiej Dynamo Kijów zwyciężyło 3:1 z drużyną Lviv – Polak rozegrał 90 minut. We wtorek zaś Ukraińcom udało się przejść kolejną rundę eliminacji do Ligi Mistrzów, w której pokonali holenderski Alkmaar 2:0, a Polak zanotował asystę.
Bartosz Bereszyński – Polak rozegrał pełne 90 minut na boku obrony, ale jego Sampdoria musiała uznać wyższość Mistrzom Włoch – Juventusowi.
Artur Jędrzejczyk – Legia przegrała w bardzo słabym stylu z Górnikiem Zabrze 1:3. Reprezentant Polski rozegrał bardzo słabe spotkanie, a zwieńczeniem jego gry było zachowanie przy bramce na 3:0 dla Górnika.
Sebastian Walukiewicz – Jego Cagliari zremisowało 1:1 z Sassuolo,  a Polak rozegrał dobre 90 minut.
Michał Karbownik – Poza składem Legii Warszawa na mecz z Górnikiem. Trwa saga transferowa – wciąż nie wiadomo czy Polakowi uda się przejść do zespołu Napoli czy zostanie w Warszawie.
Paweł Bochniewicz – Jego Heerenveen wygrało kolejny mecz – tym razem 3:1 z Sittard. Polak rozegrał całe spotkanie, a jego klub został liderem Eredivisie.

Pomocnicy:
Piotr Zieliński
– Napoli sezon 2020/2021 rozpoczęło od wygranej na wyjeździe 2:0 z Parmą. Polak na boisku przebywał przez 88 minut i rozegrał kolejny dobry mecz.
Grzegorz Krychowiak – Polak wrócił do wyjściowej “11” Lokomotivu Moskwa i rozegrał cały mecz z FC Tambow.
Mateusz Klich – Po świetnym debiucie w Premier League Polak nie zwalnia tempa. W kolejnym meczu zdobył już drugą bramkę – tym razem z rzutu karnego, później dorzucił do tego asystę, a jego Leeds United wygrało z Fulham 4:3 tym samym zdobywając pierwsze punkty w angielskiej Ekstraklasie.
Kamil Grosicki – Polak znów nie pojawił się na boisku, a jego WBA przegrało z Evertonem 2:5.
Sebastian Szymański – Dynamo Moskwa zwyciężyło 1:0 z Akhmatem Grozny, polski skrzydłowy z boiska zszedł w 87 minucie.
Kamil Jóźwiak – Po transferze do Derby County, szansę na debiut Jóźwiak otrzymał już w pierwszym meczu. Zaliczył asystę, ale jego klub przegrał 1:2.
Damian Kądzior – Kądzior na boisku pojawił się dopiero w 88 minucie, a jego Eibar musiał uznać wyższość Villarrealu.
Jacek Góralski – Polak był poza składem Kajratu Ałmaty na mecz ligowy.
Karol Linetty – Przegrana w ligowym debiucie dla Torino 0:1 z Fiorentiną. Polak znalazł się w wyjściowej “11”.
Jakub Moder – Lech w końcu odniósł pierwsze zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Skromne zwycięstwo 1:0 w derbach Poznania z Wartą zapewnił właśnie Jakub Moder po golu z rzutu karnego w końcówce spotkania.
Przemysław Frankowski – Polak poza składem Chicago Fire.

Napastnicy:
Arkadiusz Milik
– Polak w ubiegłym tygodniu przechodził testy medyczne w AS Romie, transfer na ostatniej prostej.
Krzysztof Piątek – Hertha Berlin zwyciężyła 4:1 w swoim pierwszym meczu nowego sezonu, ale Piątek znowu nie zachwycał. Ostatecznie rozegrał 61 minut.
Robert Lewandowski – kapitan reprezentacji Polski świetnie rozpoczął nowy sezon Bundesligi. Polak strzelił bramkę i zanotował dwie asysty, a Bayern rozgromił Schalke aż 8:0.