Piłka Nożna

Kadrowicze #1

“Kadrowicze” to podsumowanie występów klubowych wszystkich reprezentantów Polski w piłce nożnej w ostatnim tygodniu. Pod uwagę będą brani reprezentanci, którzy brali udział w ostatnim zgrupowaniu, ale również tacy, którzy przez kontuzję musieli je opuścić.

Bramkarze:
Wojciech Szczęsny – W niedzielę Juventus rozgrywał mecz towarzyski z włoskim Novara Calcio, zespołem grającym obecnie w Serie C. Stara Dama mecz zwyciężyła 5:0, a polski bramkarz zagrał pierwsze 45 minut, w których nie miał wiele pracy.
Łukasz Fabiański – Polak rozegrał całe spotkanie w barwach West Hamu, jednak nie będzie wspominał dobrze inauguracji sezonu 2020/2021 – jego zespół uległ 2:0 ekipie Newcastle United. W pierwszej połowie Fabiański kilka razy uratował swój zespół przed stratą bramki, ale w drugiej połowie zawodnicy gości znaleźli sposób na zdobycie bramek.
Łukasz Skorupski – Bologna FC rozgrywała mecz towarzyski z Virtus Entella – zespołem grającym w Serie B. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Skorupski mecz rozpoczął w podstawowym składzie.
Bartłomiej Drągowski – Fiorentina swój sparing z Reggianą zwyciężyła 5:1. Polski bramkarz spotkanie rozpoczął w podstawowym składzie.

Obrońcy:
Jan Bednarek
– Polak mecz rozpoczął w podstawowym składzie Southampton, ale nie wyszedł już na drugą połowę spotkania z szatni, zmienił go Vestergaard. Święci na inaugurację nowego sezonu przegrali z Crystal Palace 1:0.
Kamil Glik – Nowy klub Polaka, a zarazem beniaminek włoskiej Seria A – Benevento wygrał mecz towarzyski z Regginą 2:1, a Glik zadebiutował w pierwszym składzie. Polski obrońca po świetnym czasie w Monaco wrócił do Włoch, gdzie wcześniej grał dla Torino FC.
Maciej Rybus – Polak rozegrał całe spotkanie, a jego Lokomotiv Moskwa zremisował bezbramkowo z FK Rostów. Zespół Lokomotivu sezon rosyjskiej ekstraklasy rozpoczął w słabym stylu i po siedmiu meczach mają dopiero 9 punktów i zajmują odległe dziewiąte miejsce.
Tomasz Kędziora – Dynamo Kijów w piątek bezbramkowo zremisował z Desną w ukraińskiej ekstraklasie, a Polak rozegrał cały mecz. We wtorek 15 września zespół z Kijowa zmierzy się z AZ Alkmaar w eliminacjach do Ligi Mistrzów.
Bartosz Bereszyński – Sampdoria ostatni swój mecz rozgrywała 9 września, było to spotkanie towarzyskie z Piacenzą, które zwyciężyła 3:0. Polski obrońca znalazł się poza ławką rezerwowych.
Artur Jędrzejczyk – Kapitan Legii Warszawa rozegrał pełne 90 minut w wygranym z Wisłą Płock meczu 1:0. Jędrzejczyk rozegrał poprawny mecz.
Sebastian Walukiewicz – Cagliari Polaka mecz towarzyski rozgrywał z nie byle kim, bo z AS Romą. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a młody Polak wyszedł w pierwszym składzie oraz  zdobył bramkę na 2:0!
Michał Karbownik – W wygranym meczu Legii Karbownik zagrał 66 minut na prawej stronie obrony.
Paweł Bochniewicz – Polak nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu w holenderskim Heerenveen. Mecz rozpoczął w pierwszej “11”, w obronie zagrał solidny mecz, a w 75 minucie zdobył bramkę na 2:0 w meczu z Willem II. Jego nowy klub po pierwszej kolejce Eredivisie zajmuję 4 miejsce.

Pomocnicy:
Piotr Zieliński
– Napoli wygrało swój mecz towarzyski z Pescarą 4:0, a bramkę na 1:0 zdobył właśnie Zieliński, który po średnich występach w barwach narodowych. po raz kolejny dla klubu zagrał bardzo dobre zawody.
Grzegorz Krychowiak – Pomocnik Lokomotivu Moskwa niespodziewanie mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, na boisku pojawił się w drugiej połowie, ale nie zmienił on oblicza spotkania i drużyna z Moskwy kolejny raz zremisowała swój mecz.
Mateusz Klich – Mateusz Klich swój debiut w Premier League rozpoczął od pierwszego gwizdka (Polak jest pewnym punktem w składzie trenera Marcelo Bielsy), a jego Leeds United gościło na stadionie obecnego Mistrza Anglii – Liverpoolu. Klich zaliczył świetny występ – zdobył piękną bramkę na 3:3, zablokował kilka strzałów gospodarzy i dobrze rozgrywał piłkę. Ostatecznie Mistrzowie okazali się lepsi i pokonali beniaminka 4:3, ale przegrać z Liverpoolem w takim stylu to żaden wstyd.
Kamil Grosicki – WBA Grosickiego to kolejny beniaminek angielskiej Premier League. W pierwszym meczu musieli jednak uznać wyższość Leicester, które wygrało 3:0. Polak był na ławce rezerwowych, ale nie pojawił się na boisku.
Sebastian Szymański – Jego Dynamo Moskwa przegrało 0:1 z Rubinem Kazań, a Polak rozegrał pełne spotkanie. W 85 minucie świetnie uderzał z rzutu wolnego, ale jeszcze lepszą obroną popisał się bramkarz gości.
Kamil Jóźwiak – Jóźwiak nie znalazł się już w składzie Lecha Poznań w ostatnim ligowym meczu. Wszystko wskazuję na to, że przejdzie on do angielskiego Derby County – drużyny z Championship.
Damian Kądzior – Pomocnik musiał opuścić ostatnie zgrupowanie kadry z powodu kontuzji. W pierwszej kolejce La Ligi zadebiutował w zespole Eibar – na boisku pojawił się w 61 minucie. Eibar zremisował bezbramkowo z Celtą Vigo.
Jacek Góralski – Jego Kajrat Ałmaty zwyciężył 2:1 w swoim meczu kazachskiej ekstraklasy, a Góralski rozegrał 90 minut.
Karol Linetty – Ostatni mecz Torino rozgrywało 5 września, Linetty był poza składem.
Jakub Moder – Młody zawodnik Lecha Poznań podczas meczu z Holandią zadebiutował w kadrze narodowej. W ubiegłej kolejce polskiej Ekstraklasy rozegrał całe spotkanie, a jego Lech zremisował 3:3 ze Śląskiem Wrocław.
Przemysław Frankowski – Jego Chicago Fire zremisowało 2:2 z Columbus Crew, a Frankowski na boisko wszedł w 62 minucie.

Napastnicy:
Arkadiusz Milik
– Napastnik Napoli znalazł się poza składem w wygranym 4:0 sparingu. Transferowa saga z Milikiem trwa w najlepsze – teraz mówi się o transferze Polaka do AS Romy.
Krzysztof Piątek – Polak znalazł się poza składem w meczu Puchary Niemiec przez obowiązkową kwarantanne po przylocie z Bośni i Hercegowiny, meczu, w którym Piątek nie pojawił się nawet na boisku.
Aleksander Buksa – Jego New England Revolution przegrało z Philadelphia Union 1:2, a polski napastnik z boiska zszedł w 59 minucie.

Na ostatnim zgrupowaniu zabrakło kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, który dostał czas na regenerację po ciężkim sezonie z Bayernem, który zakończył się zwycięstwem w Lidze Mistrzów. W ubiegłym tygodniu Bayern wrócił do treningów, a pierwszy mecz rozegrają już w najbliższy piątek z Schalke na inaugurację sezonu Bundesligi 2020/2021.