Biznes

Czy warto inwestować w srebro?

Jakie przedmioty przyjmuje skup srebra? Srebro, chociaż nie jest tak wartościowe jak złoto jest pewnym sposobem ulokowania gotówki. Srebro może występować pod różnymi postaciami – wyrobów jubilerskich i innych wyrobów ozdobnych, w postacie sztabek, monet i medali, a także pod postacią tak zwanego granulatu, który jest surowcem używanym przez jubilerów do wytwarzania biżuterii.

Srebro dobrą lokatą kapitału? – fot. artar.eu
W jubilerstwie używa się  srebra o próbie 925, co w praktyce oznacza 92,5% czystego srebra. Większość srebrnych przedmiotów posiada wybitą tak zwaną próbę probierczą. Jeśli próby takiej nie ma za pomocą badania spektometrem można określić procent czystego srebra w każdym przedmiocie bez mechanicznych uszkodzeń. Podczas sprzedaży srebrnej biżuterii czy zastawy stołowej trzeba liczyć się z tym, że wyroby potraktowane będą jako złom i ich walory artystyczne nie będą miały większego znaczenia.

Jak wygląda transakcja w skupie srebra?

Profesjonalnie funkcjonujący skup srebra, a taką firmą jest https://artar.eu rozpocznie od wyceny. Na podstawie wyceny przedstawi ofertę, która absolutnie nie obliguje klienta do sprzedaży. Jeżeli oferta cenowa będzie zgodna z oczekiwaniami klienta zostanie sporządzona umowa kupna sprzedaży, po podpisaniu której klient otrzyma na miejscu zapłatę gotówką. Artar.eu gwarantuje pełną dyskrecję i zachowanie tajemnicy handlowej, transakcje przeprowadzane są sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Jak kształtują się ceny srebra?

Podobnie jak ceny wszystkich metali szlachetnych wartość srebra zależy od kliku czynników. Najważniejszym jest aktualna wartość na giełdach światowych wyrażana w dolarach amerykańskich. Drugim czynnikiem jest jego próba. Skup srebra oczywiście dolicza swoją prowizję. Najcenniejsze są sztaby opakowane profesjonalnie oraz monety i medale w tak zwanym stanie menniczym – bez mechanicznych uszkodzeń i zanieczyszczeń. Skup srebra kupi również wszelkiego rodzaju srebrne przedmioty – bez względu na ich stan. Srebro jest stosunkowo pewną i stabilną  inwestycją, a jako znacznie tańsze od złota nie wymaga zbyt wielkich nakładów finansowych. Srebro nie reaguje na niekorzystne zjawiska rynkowe- takie jak inflacja i nagłe wahania na giełdach papierów wartościowych. W razie pilnej potrzeby zawsze łatwo można zamienić je na gotówkę w skupie srebra. Sprzedaż srebra nie podlega opodatkowaniu za wyjątkiem podatku od czynności prawnych (takim samy jak na przykład przy sprzedaży samochodu). Która ze stron paci podatek określa umowa kupna-sprzedaży pomiędzy zawarta pomiędzy skupem srebra a klientem.


— — —
Materiał Sponsorowany.

Źródło: Artar.eu

Inne z tej kategorii

Czym kierować się przy wyborze maszyn uprawnych?

Redakcja

AstraZeneca dołącza do partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju

Redakcja

Ruch w restauracjach coraz większy. Część lokali wprowadziła dodatkowe standardy bezpieczeństwa i higieny

Redakcja

Jak dobrze przygotować biznes do automatyzacji? Przewodnik krok po kroku

Redakcja

Otwarto wspólne laboratorium firmy technologicznej ABB i Politechniki Krakowskiej

Redakcja

Nowe pojazdy z NEWAGu dla Podkarpacia

Redakcja
Gazeta Jutro