Uroda

Chętnie testujemy nowe kosmetyki, ale w drogeriach staramy się oszczędzać

Jak ważna jest dla nas codzienna pielęgnacja ciała? Czym kierujemy się w trakcie zakupów w drogeriach? Kto najchętniej kupuje specjalistyczne kosmetyki? Odpowiedzi na te i inne pytania przynosi raport “Pielęgnacyjne rytuały Polaków”.

Jak Polacy dbają o swoją urodę? – fot. pixabay

W najnowszym badaniu sklepu Nutridome wzięło udział prawie 1500 osób z całego kraju. Przygotowany na tej podstawie raport miał za zadanie sprawdzić, jak Polacy podchodzą do rozmaitych kwestii związanych z codzienną higieną i pielęgnacją.

W ankietach ponad 65% osób przyznało, że do troski o ciało przywiązuje dość dużą wagę. Głównym powodem regularnej pielęgnacji jest po prostu zwiększenie własnej atrakcyjności – zarówno w oczach własnych, jak też wśród innych osób. W utrzymaniu zdrowia nie mniejszą rolę odgrywają także odpowiednio zbilansowana dieta i sport: z ich znaczenia zdaje sobie sprawę odpowiednio 45 i 37 procent ankietowanych. Co trzecia osoba zadeklarowała też, że chciałaby zadbać o siebie w większym stopniu, niż ma to miejsce obecnie.

Być może przed większą troską o pielęgnację powstrzymują nas ceny produktów kosmetycznych. Większość ankietowanych w drogeriach kieruje się właśnie tym aspektem – na dalszy plan schodzą inne właściwości kosmetyku. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się naturalny, zbalansowany skład preparatu, na który zwracają uwagę przede wszystkim osoby w wieku 45-64 lat. W tej grupie wiekowej, jako jedynej, ważniejszy niż cena staje się dobór odpowiednich składników w danym produkcie.

Na dalszych miejscach znalazły się m.in. zapach kosmetyku oraz marka lub renoma producenta. Nie bez znaczenia są także opinie znajomych. Najmniejszą wagę ma zaś to, czy kosmetyk jest wegański. Częstotliwość zakupów kosmetycznych waha się zaś pomiędzy comiesięcznymi wizytami w drogeriach lub sklepach internetowych (39% odpowiedzi) a zakupami raz na kilka miesięcy (42%).

Na które kosmetyki skłonni jesteśmy wydać najwięcej? Przede wszystkim na produkty do pielęgnacji twarzy (kremy, maseczki oraz preparaty do wizażu w rodzaju podkładów i tuszy). 40% klientów drogerii wydaje na nie nawet do 300 zł miesięcznie. Dla porównania tylko co piątą osobę kosmetyki do pozostałych partii ciała kosztują więcej niż 100 zł/mies. Ponadto 39% ankietowanych przyznało, że pielęgnacyjne wydatki mogą być nieco wyższe ze względu na stosowanie przez nich dodatkowej suplementacji w postaci nutrikosmetyków w tabletkach.

Podczas codziennej pielęgnacji dość chętnie testujemy także nowe rozwiązania. 45% Polaków i Polek przyznaje, że nie boi się sięgnąć po kosmetyk, z którym wcześniej nie miało do czynienia. Przy tym jednak 8 na 10 osób w tej grupie przed zakupem dodatkowo sprawdza opinie w internecie na temat danego preparatu.

Raport “Pielęgnacyjne rytuały Polaków” dostępny jest na stronie internetowej sklepu Nutridome: https://nutridome.pl/nmag/jakdbajaosiebiepolacy

Inne z tej kategorii

Makijaż podkreślający tęczówkę

A Szczecina

Jak dobrać idealny podkład?

K Bockowska

Woda – dwie strony medalu

~ Woda zdatna do picia i mycia

P Chyłek

Leczenie łuszczycy może być skuteczniejsze

Redakcja

Przygotuj cerę na wiosnę

Przepisy na domowe maseczki

Wiktoria Śniadek

SOS dla włosów po urlopie

Redakcja
Gazeta Jutro