Energetyka

Ceny ropy w USA spadają

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw lecą w dół w reakcji na odradzanie się epidemii koronawirusa, co może doprowadzić do zwiększenia ograniczeń w gospodarkach i wywołać tym samym spadek popytu na paliwa – podają maklerzy.

Ropa Naftowa traci na wartości – fot. pixabay
Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na XI (listopad) na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 39,51 USD, niżej o 0,73 proc., po wzroście notowań na zakończenie poprzedniej sesji o 0,7 proc.

Ropa Brent w dostawach na XI(listopad) na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 41,49 USD za baryłkę, niżej o 0,53 proc., po wzroście ceny we wtorek o 0,7 proc.

Na świecie nie słabną obawy przed drugą falą zakażeń koronawirusem, co wymusiłoby wprowadzanie w gospodarkach kolejnych restrykcji i wywołało spadek zapotrzebowania na ropę.

Tymczasem raport branżowy Amerykańskiego Instytutu Paliw (API) przedstawił mieszany obraz sytuacji podażowej na rynku ropy w USA.

API podał w swoim niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA wzrosły w ub. tygodniu o prawie 700 tys. baryłek. Mocno spadły za to amerykańskie zapasy benzyny – o 7,7 mln baryłek.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Huawei wspiera Lundin Norway w usprawnieniu architektury pamięci w zakresie działań poszukiwawczo-wydobywczych

Redakcja

Obecnie w budowie jest ponad 100 statków na LNG

Redakcja

Gazprom ma kłopoty, a polska niezależność energetyczna rośnie

Redakcja

Spółka Restrukturyzacji Kopalń będzie miała nowego prezesa

Redakcja

Ławrow o Nord Stream 2: Cieszy nas nastawienie niemieckiego biznesu

Redakcja

Białoruś chce eksportować do UE energię

Redakcja
Gazeta Jutro