Zapowiedzi

Zagi pokazała “Hologram”

“Hologram” to pierwszy, oficjalny singiel zapowiadający najnowszy album Zagi “Prześwit”, który w całości składa się z utworów napisanych wspólnie z fanami podczas transmisji online.

Zagi – fot. Aleksandra Ambroziak
“Hologram” opowiada o niespokojnych nocach, które bardzo często mi się przytrafiają. Godzinami kartkuję zdarzenia, które miały miejsce w różnych momentach mojego życia. Być może to jest moment, kiedy programuję swoje sny. Kiedy w końcu udaje mi się zasnąć – popadam w dwuświat, w którym tracę pamięć o rzeczywistości. Mogę w nim wszystko i nie mogę nic – mówi Zagi.

W teledysku chciałam nawiązać do transmisji online, które prowadziłam przez ostatnie 11 tygodni – dzięki którym tak naprawdę ten album powstał. Pisanie piosenek zawsze sprawiało, że czułam się bezpiecznie, a kiedy popadałam w czarne “rozkminy”, to w piosenkach układałam te wszystkie myśli w jasną całość. Cieszę się, że mogłam podzielić się tym co tak bardzo kocham robić – z moimi słuchaczami, szczególnie w momencie kiedy wszyscy potrzebowaliśmy zająć głowę. Mieliśmy szansę lepiej się poznać i czegoś od siebie nawzajem nauczyć.

Wszystko zaczęło się od #podomutour – czyli trasy, podczas której transmitowałam z różnych pomieszczeń naszego mieszkania. Na początku kwarantanny, kiedy odwołano nam wszystkie koncerty, na których mieliśmy supportować na kilku koncertach wiosennej trasy zespół Kwiat Jabłoni oraz Natalię Przybysz – stwierdziłam, że skoro nie mogę ruszyć w trasę po Polsce – ruszę w trasę po moim mieszkaniu. W ramach #podomutour zorganizowałam między innymi – koncert online, meet&greet oraz songwriting camp – podczas, którego stworzyliśmy wspólnie z moimi fanami – online – utwór “Niepokoje”.

Wkrótce pomysł z tworzeniem piosenek online ewoluował i postanowiłam zorganizować jeszcze jeden songwriting camp, potem drugi… aż pomyślałam, że skoro tak dobrze nam idzie – to czemu by nie spróbować stworzyć razem całego albumu”!

PREORDER ALBUMU PRZEŚWIT – odbywa się za pośrednictwem portalu Odpal Projekt.

ZAGI: „Przy tym albumie nie działam pod szyldem żadnej wytwórni. Razem z moim zespołem wydajemy się sami. Na stronie zbiórki znajdziecie różne pakiety wsparcia. Można zdecydować się na zakup albumu w wersji digital, jest oczywiście fizyczny krążek, ale również kilka totalnie wyjątkowych rzeczy jak 2 studyjne utwory nigdy wcześniej niepublikowane, które miały znaleźć się na albumie “Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” z 2017 roku, gitara DEFIL z autografem, na której napisałam i nagrałam utwór “Korzeniami”, niebieski bilet wielokrotnego wstępu na nasze koncerty ważny 5 lat, prywatny koncert, można też dołączyć do partnerów naszego albumu, którymi już są Ortega guitars oraz Sitek – polska firma produkująca fantastyczne efekty gitarowe na których razem z Maćkiem mamy przyjemność grać od ponad roku! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie”!

Dodajmy: ZAGI to wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2017 roku ukazał się jej debiutancki, bardzo dobrze przyjęty przez fanów i dziennikarzy album „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni”. Rok później ukazała się winylowa ep-ka „Drapacz chmur”.

———

Autorem i dostawcą informacji jest Cantara Music

Inne z tej kategorii

Lady Gaga umili swoim fanom domową kwarantannę

Redakcja

“Obsidian” cieszy słuchaczy swoją obecnością na rynku!

Redakcja

Rusza cykl koncertów WYGRAMY MUZYKĄ! Projekt jakiego jeszcze nie było

Redakcja

Vinyl formacji Marcina Maseckiego – TAQ już w sprzedaży!

Redakcja

Było “Micro”, będzie “Macro”

Jinjer powraca!

A Szachowska

Happysad prezentuje koncertowe wydawnictwo z Pol’and’Rock

Redakcja
Gazeta Jutro