Piłka Nożna PKO Ekstraklasa

Remis w Bielsku-Białej

W niedziele beniaminek Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmował przed własną publicznością Cracovię. Kibice z Bielska, którzy na Ekstraklasowe emocje czekali cztery lata nie mogli narzekać na brak emocji – mecz zakończył się remisem 2:2.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze – przeważali w grze, prowadzili grę na połowie przeciwnika i stwarzali sobie co raz lepsze okazję do strzelenia gola. Owocem dobrej gry był gol na 1:0, który padł już w 16 minucie – piłkę wstrzelił Sierpina, a w polu karnym świetnie odnalazł się Karol Danielak, który pokonał bramkarza gości. Po straconej bramce wreszcie obudziła się Cracovia, przejęła inicjatywę i kilka razy poważnie zagroziła Bielszczanom, ale bezbłędnie w bramce spisywał się Martin Polaček. W 45 minucie Cracovia dopięła swego i doprowadziła do wyrównania – bramkę zdobył Czech David Jablonsky.

Drugą połowę znowu lepiej zaczęli piłkarze Podbeskidzia. W 58 minucie rzut rożny wykonywał Łukasz Sierpina, a najlepiej w polu karnym zachował się środkowy obrońca Podbeskidzia – Aleksander Komor, który mocnym strzałem głową pokonał Niemczyckiego. W 81 minucie punkt dla gości uratował Tomas Vestenicky po asyście Mateusza Wdowiaka. W końcówce Podbeskidzie mogło jeszcze objąć prowadzenie, ale sędzia nie uznał słusznie bramki ze spalonego. Ostatecznie obie drużyny musiały cieszyć się z 1 punktu. Dla Podbeskidzia to pierwszy punkt po powrocie do Ekstraklasy, zaś dla Cracovii do kolejny cenny punkt, ponieważ rozgrywki rozpoczęła z pięcioma odjętymi punktami w ramach kary za przestępstwa korupcyjne w sezonie 2003/2004.

Podbeskidzie B-B 2:2 Cracovia
1:0 – Danielak (16′)
1:1 – Jablonsky (45′)
2:1 – Komor (58′)
2:2 – Vestenicky (81′)