Wydarzenia

,,Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny” już 25 sierpnia!

Spotkanie ma na celu zapoznanie słuchaczy z dość rzadkim połączeniem sztuki literacko-muzycznej. Wydarzenie odbędzie się w Pałacu Sztuki w Krakowie, który przede wszystkim kojarzy się z licznymi wystawami rzeźby oraz malarstwa, które na co dzień odwiedzają nie tylko ich miejscowi entuzjaści, ale również rzesze turystów. Jest to więc doskonałe miejsce, aby móc zaprezentować inne dziedziny sztuki w nowej formie – literaturę i muzykę.

Salon Literacko Muzyczny już 25 sierpnia – fot. Pałac Sztuki w Krakowie
W wydarzenie zaangażowanych jest wiele znanych krakowskich twórców. W części literackiej zaprezentuje się: Małgorzata Lebda – Autorka pięciu książek poetyckich, jej tom Sny uckermärkerów został nominowany w 2019 roku do Wrocławskiej Nagrody Silesius w kategorii Książka Roku została nagrodzona Nagrodą Literacką Gdynia.

W części muzycznej wydarzenia zaprezentują się Katarzyna Wiwer – sopran, oraz Marek Szlezer – fortepian, wybitni krakowscy muzycy. W ramach wydarzenia prócz literatury i koncertu, znajdą się wywiady z literatami i muzykami o ich życiu i twórczości oraz o kompozytorach i repertuarze wybranym na koncert, a publiczność będzie miała szansę na bezpośrednią dyskusję z nimi.

Pałacowy Salon Literacko-Muzyczny poprowadzi pomysłodawca projektu Bożena Boba-Dyga: artystka interdyscyplinarna, poetka, wokalistka, kompozytorka i konserwatorka dzieł sztuki. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Art Forum oraz Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00

W związku z wprowadzonym stanem epidemii wirusa SARS – CoV- 2 i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia ilość miejsc ograniczona. Zalecamy dokonanie rezerwacji poprzez e-mail: zgloszenia.pslm@gmail.com
Decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło: Pałacu Sztuki w Krakowie

Inne z tej kategorii

40. rocznica wybrania Karola Wojtyły na papieża. Kraków pamięta

B Kuras

Dzień Solidarności i Wolności

Rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

D Łapińska

Książki za karmę dla psów

A Szachowska

Już dzisiaj odsłonięcie pomnika pułkownika Ryszarda Kuklińskiego

M Lebiest

Krakowska parada autobusów

Nie przegap wydarzenia!

K Boro

Sylwester 2018/2019 w Zakopanem

K Bockowska
Gazeta Jutro