Świat

Francja i Niemcy są gotowe do udzielenia Nawalnemu pomocy medycznej

Francja i Niemcy są gotowe do udzielenia pomocy medycznej Aleksiejowi Nawalnemu, którego przewieziono do szpitala w związku z otruciem w Omsku – oświadczył francuski prezydent Emmanuel Macron i kanclerz RFN Angela Merkel na wspólnej konferencji prasowej.

Aleksiej Nawalny – fot. Twitter Eli_barbur
Co się tyczy Nawalnego, jesteśmy bardzo zaniepokojeni i zasmuceni sytuacją. Dzisiaj rano dowiedzieliśmy się, co się wydarzyło. I chcę powiedzieć, że wyrażamy całe nasze poparcie dla niego, jego rodziny, życząc mu zdrowia. Informacje, którymi dysponujemy na dany moment, są bardzo niepokojące. Rozmawiałem z kanclerz (RFN Angelą Merkel), naturalnie jesteśmy gotowi udzielić wszelkie niezbędnej pomocy Aleksiejowi Nawalnemu, jego bliskim w sensie medycznym, w zakresie udzielenia azylu, ochrony” – powiedział Macron.

Francuski prezydent powiedział, że gotów jest udzielić Nawalnemu azylu. „Będziemy niezwykle czujni względem prowadzonego śledztwa. Mam nadzieję, że go (Nawalnego) uratują. I udzielimy wszelkiego wsparcia, żeby to zrobić” – zauważył prezydent Francji.

Kanclerz RFN Angela Merkel oświadczyła, że była zszokowana informacją o hospitalizacji Nawalnego, jak i jego stanie „budzącym zaniepokojenie”. „Jeśli tego zechcą – myślę, że dotyczy to i Francji, i Niemiec – możemy udzielić wszelkiej pomocy medycznej, ale taka chęć musi wyjść od nich (od Rosji)” – powiedziała Merkel.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Piraci porwali Rosjan z tankowca w Zatoce Gwinejskiej

Redakcja

Francja / Les Echos: Polska prymusem Europy w kryzysie Covid-19

Redakcja

Chaos w Dżakarcie przez kilkugodzinny brak prądu

Redakcja

Eksperci: miasta zdecydują o wyniku batalii przeciwko zmianom klimatu

Redakcja

Turcja o „groźbach sankcji” USA

Redakcja

Miliard na Notre-Dame, 22 miliony na tlen

A Szachowska
Gazeta Jutro