Champions League Piłka Nożna

Bayern z pucharem Ligi Mistrzów!

Bayern pokonał PSG 1:0 w wielkim finale na Estádio da Luz w Lizbonie. Bohaterem Bawarczyków został wychowanek drużyny z Paryża Kingsley Coman.

Przed meczem ciężko było wskazać na faworyta, ponieważ obie drużyny świetnie spisywały się podczas turnieju finałowego. Bayern od początku podyktował swoje warunki i postawił wysoki pressing nie wypuszczając Paryżan z własnej połowy. Gdy Paryżanie znaleźli już sposób na przedostanie się przez obronę Mistrza Niemiec, Bayern ratował świetnie grający Manuel Neuer. Swoje okazję miał również Bayern – Lewandowski trafił w słupek, a przy jego strzale głową świetnie interweniował Keylor Navas. Decydująca bramka padła w 59 minucie – świetnie dośrodkował Joshua Kimmich, a niepilnowany Coman świetnie uderzył głową. PSG ruszyło do ataku i stworzyło sobie jeszcze kilka okazji, ale tego wieczoru nikt nie był w stanie pokonać Manuela Neuera. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Dla Bayernu to szósta wygrana w Europejskich Pucharach i pierwsza od 2013 roku. Podobnie jak wtedy Bayern zdobył potrójną koronę – wygrana w lidze i pucharze krajowym oraz w Lidze Mistrzów. Dodatkowo Bawarczycy zostali pierwszą drużyną, która wygrała wszystkie mecze po drodze do Mistrzostwa. Królem strzelców z 15 golami został Robert Lewandowski, dla którego to pierwsza wygrana w Lidze Mistrzów w życiu.