Fortuna I Liga Piłka Nożna

Znamy finalistów baraży o ekstraklasę!

W walce o trzecie – ostatnie miejsce w PKO Ekstraklasie zostały już tylko dwie drużyny. Radomiak Radom i Warta Poznań. To właśnie mecz między tymi zespołami wyłoni ostatniego beniaminka w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2020/2021.

W pierwszym meczu barażowym Radomiak Radom podejmował przed własną publicznością Miedź Legnica. W tabeli po ostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi drużyny te zajmowały kolejno czwarte i piąte miejsce. Spotkanie od początku było wyrównane. W 34 minucie Miedź mogła wyjść na prowadzenie, ale Kacper Kostorz w sytuacji sam na sam uderzył podcinką tuż obok słupka bramki Radomiaka. W 39 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Damiana Nowaka. W 60 minucie szansę na wyrównanie miał Marquitos, ale jego strzał z dystansu na słupek sparował bramkarz Radomiaka – Cezary Miszta. W 66 minucie po zagraniu ręką obrońcy Miedzi rzut karny na bramkę zamienił Brazylijczyk Leandro i było już 2:0. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę kontaktową zdobył 19-letni Maciej Śliwa, który otrzymał świetne podanie prostopadłe. Miedź poczuła szanse na dogrywkę, ale szybko musiała je porzucić. Już dwie minuty później wynik spotkania ustalił Adam Banasiak, a mecz zakończył się wynikiem 3:1.

W drugim spotkaniu barażowym Warta Poznań, która w tabeli Fortuna 1 Ligi zajęła trzecie miejsce, podejmowała Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, która w tabeli znajdowała się na miejscu szóstym. I to właśnie goście z Niecieczy mieli najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie. W 30 minucie po zamieszaniu w polu karnym Warty strzał w poprzeczkę oddał Mateusz Grzybek. Już w 61 minucie mocny strzał obronił bramkarz Termaliki, ale nie poradził sobie z dobitką Jakubowskiego. Prawidłowość bramki pod kątem spalonego sprawdzał jeszcze system VAR, ale ostatecznie sędzia główny tego spotkania – Sebastian Jarzębak wskazał na środek boiska. Było 1:0 dla gospodarzy. W samej końcówce „piłkę meczową” miał Piotr Wlazło, który kompletnie niepilnowany w polu karnym oddał strzał prosto w bramkarza. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Finał pomiędzy Wartą Poznań a Radomiakiem Radom zostanie rozegrany w piątek o godzinie 17:40.