Primera División

Real nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki. Królewscy mają mistrzostwo na wyciągnięcie ręki

W drugim piątkowym spotkaniu w ramach 35. kolejki La Liga, Real Madryt na własnym stadionie podejmował ekipę Deportivo Alaves. Królewscy cały czas są na dobrej ścieżce do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. Kolejne trzy punkty dopisane po meczu z ekipą Alaves, mogą spowodować, iż Barcelona nie zdoła już doścignąć zespołu Zinedina Zidana. Natomiast dla gości porażka z Los Blancos sprawiła, że o utrzymanie będą się bić do ostatniej kolejki. Real Madryt pokonał Deportivo Alaves 3:0.

W 3 minucie Alaves miało wielką szansę na zdobycie gola. Po wrzutce z lewej flanki napastnik gości po uderzeniu głową trafił w słupek.

W 8 minucie dobre podanie w pole karne dostał Joselu, ale napastnik Alaves nie potrafił opanować piłki. Dokładnie sto osiemdziesiąt sekund później arbiter tego spotkania podyktował rzut karny. Ewidentnie faulowany w polu karnym był Mendy. Do jedenastki podszedł Karim Benzema, który pewnie wykorzystał karnego.

W 19 minucie po ładnej akcji w polu karnym dużą szansę na strzelenie kolejnej bramki miał Real. Alaves uratowało szczęście.

Goście szukali gola na remis. Najpierw w 26 minucie dobre podanie otrzymał Oliver Burke. Strzelił w kierunku dalszego słupka, ale dobrą interwencją popisał się Thibaut Courtois.

Dokładnie po upływie kolejnych 10 minut, następną dogodną okazję miało Alaves. Tym razem Joselu po doskonałym odbiorze piłki blisko bramki uderzył obok słupka.

Do końca pierwszej połowy spotkania sędzia doliczył pięć minut. W doliczonym czasie gry zagrożenie dla bramki Alaves stworzyli jeszcze gracze Realu, ale nie było to nic konkretnego.

Drugą część spotkania Królewscy rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 51 minucie po składnej akcji Realu gola zdobył Marco Asensio. Sędzia za pomocą wideoweryfikacji sprawdził jeszcze, czy Asensio nie był na spalonym. Okazało się, że gol został zdobyty prawidłowo. Kilka minut później gospodarze mogli podwyższyć, ale dobrą paradą popisał się Jimenez.

W 58 minucie na 3:0 mógł trafić Karim Benzema, ale w bramce kolejny raz na posterunku był golkiper Alaves.

Goście nie poddawali się. Kolejny raz w tym meczu przed szansą w 61 minucie stanął Joselu. Dostał piłkę na lewy skraj pola karnego. Z bramki wyszedł Courtoisa, umiejętnie skracając przy tym kąt. Joselu trafił wprost w Belga. W międzyczasie przed próbą Joselu mieliśmy okazję dla madrytczyków. Rodrygo nie zdołał jednak pokonać golkipera rywali, strzelając w sam środek bramki.

W ostatnich fragmencie mecz zdecydowanie nam się wyrównał. Real dobrze dysponowany nie dawał jednak rywalom atrybutów do tego, aby mogli marzyć choć o jednym golu. Królewscy zdawali sobie sprawę, że każde trzy punkty przybliżają ich do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii.

W 84 minucie zamknąć wynik mógł Isco, strzelając gola na 3:0. Hiszpan na skraju pola karnego złamał do środka i oddał techniczny strzał w kierunku dalszego słupku. Kolejny raz przed utratą bramki Alaves uratował Jimenez.

Sędzia do końca spotkania doliczył jeszcze sześć minut. Podczas doliczonego czasu gry Zinedine Zidane wykorzystał przysługującą mu zmianę i z boiska zdjął już wcześniej mającego problemy zdrowotne Casemiro. Po tej zmianie piłkarze pograli przez dosłownie sto dwadzieścia sekund i arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Real Madryt – Deportivo Alaves 2:0 (1:0)

1:0 – Benzema (11′)

2:0 – Asensio (50′)

Sędzia: Jesus Gil Manzano

Stadion: Alfredo di Stefano Stadium (Madryt)

Żółte kartki: 83′ Mahmoud

Real: Courtois – Vazquez, Militao, Varane, Mendy – Kroos, Casemiro (90+4′ Diaz), Modrić (70′ Valverde) – Rodrygo (82′ Isco), Benzema (82′ Hazard), Asensio (70′ Vinicius).

Alaves: Jimenez – Navarro (24′ Aguirregabiria), Laguardia, Ely, Marin – Burke, Camarasa, Fejsa (55′ Mahmoud), Mendez (68′ Sainz) – Perez (55′ Rioja), Joselu (69′ Rodriguez).

Inne z tej kategorii

Real Madryt pokonał Villarreal. Królewscy mistrzem Hiszpanii!

E Gawlik

Barcelona z problemami, ale zwycięska

K Baran

Real Madryt wykorzystał szansę. Królewscy wygrali na wyjeździe z Realem Sociedad 2:1

E Gawlik

Barcelona nadal w grze o mistrzostwo. Przez porażkę Villarreal coraz dalej od Ligi Mistrzów