Serial

“Przeklęta” – nowy serial fantasy już niebawem na platformie Netflix

Już niebawem będziemy mogli podziwiać gwiazdę serialu “13 powodów” w najnowszej produkcji Netflixa: “Przeklęta”. Dziesięcioodcinkowy serial przedstawi znaną arturiańską legendę z nowej, kobiecej perspektywy. Produkcja dostępna będzie na platformie streamingowej już 17 lipca.

Katherine Langford dała się poznać szerszej publiczności dzięki swej roli w hitowym serialu platformy Netflix: “13 powodów”. W najnowszej produkcji aktorka wcieli się w postać młodej kobiety Nimue, posiadającej niezwykłe oraz tajemnicze zdolności. Jej przeznaczeniem okazuje się zostanie Panią Jeziora. Dobrze nam wszystkim znana legenda o królu Arturze, będąca niejednokrotnie inspiracją dla wielu dzieł popkultury, zostaje przez twórców “ugryziona” od innej strony i ukazana z całkowicie odmiennej perspektywy.

Młoda kobieta żyje spokojnie wśród wróżek, zmagając się ze swym nietypowym darem. Po śmierci matki oraz tragedii, jaka spotkała jej lud, dziewczyna otrzymuje nieoczekiwaną pomoc ze strony skromnego, młodego najemnika Artura. Wspólnie wyruszają na misję odnalezienia czarodzieja Merlina, aby dostarczyć mu starożytny miecz o niezwykłej mocy. Podczas tej podróży Nimue staje się symbolem odwagi oraz buntu przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom z Ojcem Cardenem i Płaczącym Mnichem na czele, a także dowodzącym nimi królem Utherem.

Ta produkcja przybliża widzom losy Pani Jeziora, wyjaśniając przy tym, jak stała się ona podwodnym, nadprzyrodzonym stworzeniem.

Istnieje wprawdzie wiele tekstów kultury, które zostały stworzone na temat Pani Jezior, jednak żadne nie prezentują tego, co działo się zanim stała się ona tą kultową postacią. Dało nam to wiele swobody twórczej do opowiedzenia jej historii i spojrzenia na nią świeżym okiem.

Katherine Langford, odtwórczyni roli Nimue

Na ekranie Katherine Langford towarzyszyć będzie m.in. młody aktor Devon Teller, kreujący postać Artura, który ma na swoim koncie rolę Baracka Obamy w filmie Netflixa “Barry”. W rolę Merlina wcieli się zaś laureat nagrody Szwedzkiego Instytutu Filmowego (Svenska Filminstitutet) Gustaf Skarsgård.

Serial oparty został na powieści fantastycznej autorstwa Thomasa Wheelera. W książce znaleźć można zachwycające ilustracje Franka Millera – legendarnego twórcy takich komiksów jak “Batman. Powrót Mrocznego Rycerza”, “300” i “Sin City”. Obaj panowie zaangażowali się również w proces tworzenia dziesięcioodcinkowej produkcji opartej na powieści – są oni bowiem producentami wykonawczymi serialu.

Inne z tej kategorii

Morderstwa w Górach Sowich

~ Recenzja serialu "Znaki"

A Kalka

“Hollywood” – najnowszy serial twórcy “Glee” już na platformie Netflix

Wiktoria Śniadek

“Córka boga” – najnowszy thriller Małgorzaty Szumowskiej dostępny na platformie Netflix

Wiktoria Śniadek

W pogoni za wolnością…

Serial "Unorthodox" na platformie Netflix

Wiktoria Śniadek

Złoto Banku Hiszpanii

~ Recenzja serialu "Dom z papieru"

A Kalka

Mark Ruffalo w najnowszym serialu HBO “To wiem na pewno”

Wiktoria Śniadek
Gazeta Jutro