Świat

Prezydent Iranu wezwał do zakazania ślubów w związku z Covid-19

Prezydent Iranu Hasan Rowhani w telewizyjnym przemówieniu wezwał w sobotę do zakazania dużych zgromadzeń, takich jak śluby czy uroczystości pogrzebowe, aby powstrzymać wzrost liczby zakażeń koronawirusem – poinformowała agencja Reutera.

Śluby w Iranie na cenzurowanym. Koronawirus zatrzyma zakochanych? – fot. Pixabay
Po wystąpieniu Rowhaniego funkcjonariusz policji w Teheranie ogłosił zamknięcie w stolicy do odwołania wszystkich miejsc, w których odbywały się uroczystości weselne i pogrzebowe. Iran od połowy kwietnia stopniowo znosi ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnio jednak odnotował wzrost liczby zakażeń. „Musimy zakazać ceremonii i zgromadzeń w całym kraju, bez względu na to, czy będą to pogrzeby, wesela czy przyjęcia” – powiedział Rowhani.

“To nie jest czas na festiwale lub seminaria” – powiedział, dodając, że nawet egzaminy wstępne na uniwersytety mogą zostać zawieszone. Jak podał Reuters, władze irańskie obawiają się, że surowsze środki mogą zniszczyć gospodarkę. „Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zamknięcie wszystkiego” – stwierdził Rowhani. „Ale wtedy ludzie wyjdą na ulice z powodu głodu i bezrobocia” – dodał.

Rzeczniczka irańskiego resortu zdrowia Sima Sadat Lari poinformowała w telewizji publicznej, że liczba zgonów w wyniku Covid-19 w sobotę wzrosła do 12 635, o 188 w ciągu ostatnich 24 godzin. Łączna liczba zdiagnozowanych przypadków wyniosła 255 117, czyli o 2 397 więcej niż w piątek.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Węgry: rekordowy przyrost liczby zakażeń w ciągu doby – o 941

Redakcja

Rada naukowa: druga fala koronawirusa we Francji wysoce prawdopodobna jesienią lub zimą

Redakcja

Bawaria: CSU wygrywa, ale traci większość bezwzględną

Redakcja

Trzęsienie ziemi w Indonezji

Redakcja

Tramp a meksykańskie kartele narkotykowe

Redakcja

Zmarła Polka postrzelona w czwartek w Berlinie

Redakcja
Gazeta Jutro