Polityka

Depesza gratulacyjna do Prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego

Depesza gratulacyjna Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy do Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Pana Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego (4 lipca).

Andrzej Duda i Donald Trump – fot. Jakub Szymczuk / KPRP
Szanowny Panie Prezydencie,

z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pańskie ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego. Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły. Potwierdzeniem tego były treść i intensywny kalendarz naszych spotkań.

Każda przeprowadzona przez nas rozmowa przynosiła wymierne korzyści naszym państwom, pieczętując wiążace nas partnerstwo strategiczne. Panie Prezydencie, bieżący rok jest rokiem szczególnym także z uwagi na trwający w Polsce i Stanach Zjednoczonych cykl wyborczy. Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej. Jestem głęboko przekonany, że oba nasze państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne. Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, jeszcze raz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana i wszystkich Amerykanów.

Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Inne z tej kategorii

Szef MSZ Japonii chce rozmawiać w Moskwie o traktacie pokojowym

Redakcja

Dworczyk o okrągłym stole ws. oświaty

Redakcja

PKW podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich

A Helit

Czaputowicz: Wycofanie polskich żołnierzy z Iraku byłoby kompromitacją

Redakcja

Chiny werbują agentów czeskich służb?

Redakcja

Finlandia: „Rząd kobiet” i najmłodsza premier w Europie

P Bukański
Gazeta Jutro