Polska

„Będę taki jak mój tata”

Dla wielu dzieci to tata jest wzorem do naśladowania i specjalistą w każdej dziedzinie. Ojcowie jako pierwsi wprowadzają swoje pociechy w tajniki mechaniki, majsterkowania czy gry w piłkę nożną. 13-letni Kuba jest dumny, bo jego tata nosi policyjny mundur i w dodatku zaraził go swoją wielką pasją do kolarstwa.

Adam Dziuk wraz z synem Jakubem – fot. Policja.pl
Ojciec – w życiu dzieci pełni niezwykłą rolę, rolę wychowawcy, nauczyciela, ale i przyjaciela. To tatusiowie już od najmłodszych lat przygotowują swoje pociechy do wejścia w dorosłość, pokazują otaczający świat. Zabierają na ryby, uczą majsterkowania, pływania czy gry w piłkę nożną. Ojcowie są dla swoich dzieci wzorem do naśladowania oraz osobami, w których znajdą oparcie w dobrych i w złych chwilach. Niejednokrotnie opowiadania ojców o swojej pracy i wielkich osiągnięciach- w tym wypadku również sportowych- przyczyniają się do tego, synowie idą w ich ślady.

Kilka dni temu, 13-letni Kuba wystartował w ogólnopolskim wyścigu kolarskim w Koziegłowach w kategorii młodziki. Inspirowany osiągnięciami swojego ojca – policjanta aspiranta sztabowego Adama Dziuka, podjął decyzję, że będzie trenował i jak tata zdobywał medale. W sobotę, pod jego czujnym okiem, kolejny raz wystartował w wyścigu rangi ogólnopolskiej. Przed samym startem wysłuchał cennych rad i wskazówek od swojego „mistrza w mundurze”. Mamy nadzieję, że w przyszłości Kuba założy policyjny mundur i oprócz zdobywania medali w dziedzinie kolarstwa, jak tata będzie również służył ojczyźnie.

———

Autorem i dostawcą informacji jest Policja.pl

Inne z tej kategorii

MIiR: 519 mln zł dofinansowania z CEF na modernizację kolei do portów Szczecin i Świnoujście

Redakcja

Wskaźnik bezrobocia w czerwcu najniższy od 28 lat

Redakcja

MRiRW: Korzystajmy z izraelskich doświadczeń

Redakcja

Najgłębszy odwiert geotermalny w Polsce

Redakcja

W służbie zdrowia brakuje lekarzy i pielęgniarek…

M Lebiest

Nowe śmigłowce dla Marynarki Wojennej

Redakcja
Gazeta Jutro