Podcast

Mota-Engil wspiera studentów Politechniki Krakowskiej

Edukacja czyli teoria. Praca czyli praktyka. Połączenie jednego z drugim to szansa, by zagwarantować postęp zarówno przemysłu, jak i szkolnictwa wyższego.

Polska bierze przykład z krajów europy zachodniej, gdzie związki firm z naukowcami od zawsze owocowały ciekawymi projektami, i dwustronnym rozwojem. Musimy pamiętać, że dobrze wykształcony pracownik jest na wagę złota. Dla studentów kluczowa kwestią wpływającą na ich intelektualny progres, jest możliwość kontaktu nie tylko z doskonała kadrą dydaktyczną, ale również możliwość praktycznej weryfikacji, omawianych w trakcie zajęć zagadnień. W tym kontekście ścisła współpraca przemysłu i jednostek edukacyjnych, daję nadzieję na polepszenie jakości kształcenia, jak też podwyższenie kwalifikacji i umiejętności absolwentów studiów wyższych. 

Dodatkowym aspektem takiej współpracy są kwestie równie ważne dla wszystkich żaków – czyli gratyfikacje finansowe w postaci stypendiów i umów gwarantujących zatrudnienie tuż po zakończeniu studiów.

O tym jak powyższe idee wdrażają w życie firma Mota-Engil i Politechnika Krakowska opowie w rozmowie profesor dr hab. inż Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej.

Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest

— — —

Materiał zrealizowany przy współpracy Radia Nowinki PK oraz Gazety Jutro ©

Inne z tej kategorii

Pomarańczowa droga do sukcesu. Niezależność finansowa – utopia czy realny do osiągnięcia cel?

M Lebiest

Informatyczny świat da się polubić!

M Lebiest

Błyskotliwą karierę mogą rozpocząć tylko dobre studia

M Lebiest

Uwierzyć w Politechnikę Marzeń!

M Lebiest

Odzyskajmy spokój i kontrolę. Przewodnikiem niech będzie literatura!

M Lebiest

Automatyzacja rozwija się szybciej niż nam się wydaje?

M Lebiest
Gazeta Jutro