Bundesliga Piłka Nożna

Za nami 27. kolejka Bundesligi

~ Kolejny gol Lewandowskiego

27. kolejka Bundesligi przyniosła wiele bramek, ciekawych meczów i nowych rozwiązań telewizyjnych. Podczas transmisji meczu pomiędzy Bayernem Monachium a Eintrachtem Frankfurt mogliśmy wybrać transmisje z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz z podłożonym dźwiękiem imitującym pełny stadion i doping z Allianz Areny.

Berlin jest niebieski
Drugie derby stolicy Niemiec pomiędzy Unionem a Herthą na poziomie Bundesligi zakończyły się wysokim zwycięstwem Herthy Berlin, bo aż 4:0. Tym samym Hertha zrewanżowała się za listopadową porażkę 0:1 na terenie Unionu. Bramki zdobyli: Vedad Ibisevic, Dodi Lukebakio, Matheus Cunha i Dedryck Boyata. Cały mecz w barwach Unionu zaliczył polski bramkarz Rafał Gikiewicz, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami, jednak przy straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia. W 75 minucie w barwach Herthy na boisku pojawił się Krzysztof Piątek, ale jego występ nie wniósł nic do gry gospodarzy. Niskie noty, brak bramek i asyst oraz coraz mniej minut na boisku – sytuacja Piątka wydaje się być fatalna, ale zostało mu jeszcze kilka tygodni, żeby udowodnić trenerowi swoją wartość i przydatność.

Borussia i Bayern nie zwalniają tempa
Borussia wygrała swój mecz z Wolfsburgiem 2:0, ale wydawać się może, że BVB zagrało zachowawczo i bez niepotrzebnego ryzyka. Mecz nie należał do najpiękniejszych, ale BVB może dopisać sobie kolejne 3 punkty. 90 minut z opaską kapitana drużyny z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek, a bramki strzelali: Raphaël Guerreiro oraz Achraf Hakimi.
Na swój poziom sprzed pandemii wrócił Bayern Monachium, który rozgromił Eintracht Frankfurt aż 5:2. Monachijczycy prowadzili przyjemny dla oka football przez większość spotkania, jednak nie wystrzegli się kilku błędów w grze obronnej, przez co stracili 2 gole w krótkim odstępie czasu. Cały mecz i bramkę numer 27 w tym sezonie niemieckiej Ekstraklasy zaliczył Robert Lewandowski, który goni swój rekord 30 bramek w sezonie. Oprócz Polaka dla Bayernu strzelali: Leon Goretzka, Thomas Mueller, Alphonso Davies oraz samobójcze trafienie zaliczył Martin Hinteregger, który to również zdobył 2 bramki dla ekipy z Frankfurtu.
Już jutro o 18:30 w Dortmundzie Der Klassiker – Borussia zmierzy się z Bayernem, a mecz ten będzie miał kolosalne znaczenie w kontekście walki o Mistrzostwo Niemiec.

Pościg Wernera za Lewandowskim, Main 0:5 Lipsk
W niedzielnym spotkaniu drużyna RB Lipsk rozgromiła Main na ich stadionie. 3 bramki zdobył Timo Werner, który jako jedyny nawiązuje walkę o tytuł króla strzelców ze snajperem z Polski. Po tej kolejce Werner ma 24 bramki, a do Lewandowskiego traci już tylko 3 trafienia. Do końca sezonu walka będzie zawzięta, ale Polak rozgrywa fenomenalny sezon i nie powinien dopuścić do utraty tego wyróżnienia. Oprócz Wernera bramkę zdobyli: Yussuf Poulsen i Marcel Sabitzer. Co ciekawe, w 2 meczach tego sezonu pomiędzy tymi drużynami padło aż 13 goli – wszystkie dla ekipy z Lipska.