Polska

W Poznaniu zbiórki na rzecz opiekunów i pensjonariuszy DPS-ów

Pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prowadzą zbiórkę jednorazowych maseczek, rękawiczek czy świeżych owoców dla pensjonariuszy i opiekunów poznańskich domów pomocy społecznej. Uczestnicy akcji zbierają również pieniądze na rzecz DPS-ów.

DPS-y potrzebują wsparcia – fot. Rawpixel
Rzecznik prasowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) Małgorzata Rybczyńska poinformowała, że zbiórki rzeczowe i pieniężne na rzecz poznańskich DPS-ów zorganizowały osoby zaangażowane w akcje pomocowe Widzialna Ręka UAM i Widzialna Ręka Poznań, a także fundacje Jeden Uniwersytet i PETRA Senior.

„Zbierane są przede wszystkim jednorazowe maseczki i rękawiczki, ponadto mydła w płynie oraz świeże owoce. Najczęściej kilka razy w tygodniu paczki trafiają do konkretnego DPS-u. Zawierają one także środki i preparaty do dezynfekcji, chusteczki nawilżające, szampony, kremy do rąk, mydła, ręczniki papierowe, maseczki i rękawiczki jednorazowe czy pieluchomajtki oraz świeże owoce, miód, zgrzewki wody, wafle i ciastka” – wyliczyła Rybczyńska.

Podała, że zbiórka na rzecz każdego DPS-u trwa tydzień. „W tym tygodniu zbierane są dary dla domu dla dzieci +Serafitki+ przy ul. Św. Rocha. W kolejnych tygodniach dary zbierane będą dla DPS Sióstr Urszulanek przy ul. Pokrzywno i DPS im. Bł. E. Bojanowskiego przy ul. Niedziałkowskiego” – podała.

„Organizatorzy planują wesprzeć każdy z DPS-ów, który przesłał listę swoich potrzeb oraz wyraził chęć, aby uwzględnić go w akcji. Zbiórka rzeczowa zakończy się 7 czerwca” – wskazała Rybczyńska. Dodała, że dodatkowe zakupy środków ochronnych zostaną rozdzielone pomiędzy placówkami po zakończeniu zbiórki pieniężnej.

Chętni do wsparcia akcji mogą przynosić żywność oraz środki higieniczne do siedziby Fundacji PETRA Senior przy ul. Krasińskiego 4 w Poznaniu. Dary będą przyjmowane od poniedziałku do piątku, od godz. 7 do 18.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1797 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 139 osób zmarło, a 722 osoby wyzdrowiały.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Co z cenami energii za prąd?

Redakcja

Od dzisiaj mamy obowiązek zakrywania nosa i ust

A Helit

Wstrząs w kopalni „Rudna”

Redakcja

MSWiA: Polscy strażacy przekazali pomoc mieszkańcom Albanii

Redakcja

170. rocznica śmierci Chopina za nami

Redakcja

UOKiK: Międzynarodowy apel do firm Apple i Google

Redakcja
Gazeta Jutro