Piłka Nożna Premier League Sport

Połowy krótsze niż 45 minut i więcej zmian

~ Perspektywa wznowienia Premier League

Sytuacja z koronawirusem stopniowo się stabilizuje, a kierownictwo angielskiej Premier League już zaczyna mówić o perspektywach powrotu 8 czerwca, za tak zwanym “Project Restart”. Tymczasem szef Profesjonalnej Organizacji Piłki Nożnej (PFA), Gordon Taylor, wspomina o propozycji skrócenia czasu trwania połów meczu i zwiększenia liczby zmian.

Zdjęcie: Nathan Rogers, Unsplash

Gdy rozmowy na temat powrotu ligi do normalności nasiliły się, Gordon Taylor przed głównym spotkaniem akcjonariuszy angielskiej Premier League powiedział, jakie nastroje panują wśród graczy, i jak liga planuje wznowienie rozgrywek. Przede wszystkim Taylor zauważył, że gracze są zaniepokojeni obecną sytuacją, a zwłaszcza bezpieczeństwem osobistym.

Komentarz Taylora pojawił się natychmiast po wystąpieniu strzelca Manchester City, Sergio Aguero, który powiedział, że boi się perspektywy szybkiego wznowienia Premier League, a duża liczba medyków klubowych podważyła docelowość strategii Premier League.

Boję się, przebywam w izolacji razem z moją dziewczyną, i nie zamierzam kontaktować się z innymi ludźmi. Jestem zamknięty w domu, a jedyną osobą, którą mogę zarazić, jest moja dziewczyna.

Sergio Aguero, wypowiedź dla El Chiringuito

Ponadto szef PFA nie zignorował problemu zmęczenia graczy, biorąc pod uwagę dużą liczbę gier pozostałych do końca turnieju.

Nie znamy przyszłości, ale wiemy, jakie sugestie zostały zgłoszone i jakie pomysły zostały rozważone – możliwość zwiększenia ilości zmian, połowy mniej niż 45 minut każda, mecze na neutralnych stadionach.

Gordon Taylor

Wyraził również nadzieję na kontynuację sezonu w trybie normalnym.

Idealnie chcemy zachować integralność zawodów, która włączałaby zostawienie meczów u siebie i na wyjeździe, a także takie same składy drużyn, jak przed zawieszeniem ligi.

Gordon Taylor

W sytuacji wznowienia mistrzostw 8 czerwca, zgodnie z decyzjami Project Restart, trening powinien rozpocząć się 18 maja. Jeśli trening zostanie wznowiony przed osłabieniem decyzji o socjalnym dystacjonowaniu, gracze będą testowani na koronawirusa co 2 tygodnie i codziennie monitorowani pod kątem objawów wirusa. Co więcej, sportowcy muszą przybywać do bazy już w zestawie sportowym i przez cały czas być w masce.

Inne z tej kategorii

Dramat Legii na Łazienkowskiej

Dwie stracone bramki i filar pomocy na skutek kontuzji

M Lebiest

Vanna Ly ma wizję na wielką Wisłę czy raczej na dobry biznes?

M Lebiest

Cudu nie było. Inter poległ w Hiszpanii

M Lebiest

Hurkacz i Linette w kolejnej rundzie

Polacy na Wimbledonie

K Baran

Wróciła Liga Mistrzów!

Za nami wtorkowe hity

Dominik Gawęda

Polska niepokonana

K Baran
Gazeta Jutro