Świat

Liczba zakażonych koronawirusem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach przekroczyła 500 tys.

Liczba zakażonych koronawirusem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach przekroczyła w niedzielę 500 tysięcy. W regionie tym zmarło ponad 28,4 tys. osób zainfekowanych SARS-CoV-2 – wynika z oficjalnych danych poszczególnych państw, które w swoim zestawianiu ujmuje agencja AFP.

Embed from Getty Images
Według bilansu z niedzieli z godz. 6 rano w sumie w regionie od początku pandemii stwierdzono 501 563 przypadki zakażenia koronawirusem, przy czym aż połowa przypada na Brazylię; 28 463 osoby zmarły. Według sobotnich danych brazylijskich władz w kraju odnotowano blisko 15 tys. nowych zakażeń, a 816 zainfekowanych osób zmarło. Tym samym od początku epidemii Covid-19 w tym kraju stwierdzono ponad 233 tys. zakażeń, 15 633 osoby zmarły.

W regionie na drugim miejscu pod względem liczby zakażonych i ofiar śmiertelnych plasuje się Peru z ponad 88,5 tys. zakażeń i 2 523 zgonami, a następnie Meksyk z ponad 47 tys. zakażeń, ale z dwukrotnie większą niż w Peru liczbą ofiar śmiertelnych – 5 045. Następne w kolejności jest Chile – ponad 41,4 tys. zakażeń i 421 zgonów, Ekwador – ponad 32,7 tys., ale aż 2 688 zgonów. Wśród najbardziej dotkniętych pandemią znalazły się: Kolumbia – blisko 15 tys. zakażeń i 562 zgony, Dominikana – ponad 11,7 tys. zakażeń i 424 zgony, Panama – ponad 9,4 tys. zakażeń i 69 zgonów oraz Argentyna – ponad 7,7 tys. zakażeń i 363 zgony.

AFP zwraca uwagę, że liczba zdiagnozowanych przypadków odzwierciedla jednak tylko ułamek faktycznej liczby zakażeń ze względu na rozbieżności diagnostyczne obowiązujące w poszczególnych krajach. Od wybuchu pandemii na całym świecie oficjalnie zdiagnozowano ponad 4,6 mln przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym ok. 310 tys. zgonów. Spośród wykrytych przypadków ponad 1,6 mln uważa się za wyleczone.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Novogene prezentuje inteligentną platformę przeprowadzania sekwencjonowania nowej generacji Falcon

Redakcja

USA o sankcjach na Arabię Saudyjską

Redakcja

Korea Płd.: Padł rekord temperatury: 40,3 stopnia Celsjusza

Redakcja

Welt: niemieckie władze podejrzewają sabotaż awarii samolotów rządowych

Redakcja

Festival Sanremo 19′ startuje dziś wieczorem

Ekskluzywne relacje z wydarzenia codzienne w "Gazecie Jutro"

M Lebiest

Chaos w Dżakarcie przez kilkugodzinny brak prądu

Redakcja
Gazeta Jutro