Zdrowie

Leczenie tlenem – naturalny zabieg medyczny

Tlenoterapia, czyli kuracja oczyszczonym tlenem, okazuje się od dawien dawna stosowaną metodą zwalczania szeregu poważnych schorzeń – zarówno tych stanowiących przewlekłe choroby wymagające intensywnej opieki medycznej, jak i drobnych i często jednorazowych dolegliwości typu omdlenia bądź zawroty głowy. Czy wiedziałeś, że z tego niezwykle efektywnego sposobu zwalczania rozmaitych problemów chorobowych możesz korzystać zupełnie samodzielnie i w warunkach domowych?

Leczenie tlenem to dobre rozwiązanie – fot. elektrotechmed.com
Sposób działania

Leczenie z zastosowaniem tlenu jest powszechnym zjawiskiem w dzisiejszych czasach, ale mimo swego rodzaju masowości tej formy kuracji, dobiera się ją każdemu pacjentowi indywidualnie. Specjalista zalecający choremu tlenoterapię przede wszystkim powinien ustalić wysokość stężenia czystego tlenu trafiającego do organizmu leczonego. Dodatkowo, istotne jest sprecyzowanie jak intensywnie oraz jak długo osoba korzystająca z tej metody zwalczania dolegliwości ma się dotleniać. W praktyce opisywana forma medyczna opiera się na dostarczaniu płucom pacjenta zwiększonego stężenia tlenu w powietrzu wydychanym. Pojedyncza sesja tlenoterapii przeważnie realizowana jest z zastosowaniem specjalistycznych maszyn pompujących tlen zwanych koncentratorami, które niekoniecznie pacjent musi kupić na własność, ale równie dobrze może wypożyczyć z placówek dystrybuujących asortyment szpitalny typu Elektrotechmed.

Kilka rodzajów

Pojęcie tlenoterapia jest szerokim terminem odnoszącym się do kilku odmian tego typu kuracji. Najprostszy podział mówi o metodach czynnej i biernej. Pierwsza ze wspomnianych opiera się na dawkowaniu tlenu pacjentowi z niewydolnością oddechową czy też osobie pozbawionej oddechu na chwilę, w danej, konkretnej sytuacji – na przykład na skutek urazu doznanego w wypadku, czy przy utracie przytomności. Tlenoterapia bierna z kolei to nic innego jak w pewnym sensie profilaktyczne w swym charakterze, uzupełnianie tlenu w organizmie kogoś cierpiącego na szereg przewlekłych i ciężkich do trwałego zwalczenia chorób typu astma czy problemy z krążeniem i sercem. Jeszcze czymś innym okazuje się natomiast tlenoterapia hiperbaryczna, która stanowi natlenienie leczonego, a więc umieszczenie pacjenta w celowo stworzonej do tego komorze hiperbarycznej, gdzie wdycha on oczyszczony tlen w dużo większej porcji niż przy zabiegach z koncentratorem. W ten sposób natlenione zostają system limfatyczny, krwinki czerwone, osocze czy płyn mózgowo-rdzeniowy.


— — —
Materiał Sponsorowany.

Źródło: Elektrotechmed

Inne z tej kategorii

Brak seksu powodem zachorowania na raka?

Redakcja

Innowacyjny lek na chorobę Alzheimera coraz bliżej końca testów

Redakcja

Domowa spiżarnia

~ Jesienna apteka

D Łapińska

Regeneracja skóry po zimie

P Borkowska

W Kanadzie też oszukują konsumentów na mięsie ryb

Redakcja

Sekret długowieczności, czyli koreańska pielęgnacja twarzy

Długi, skuteczny rytuał przynoszący cudowne efekty

P Borkowska
Gazeta Jutro