Bundesliga Piłka Nożna

Kolejna wygrana dortmundczyków

Borussia Dortmund wygrywa w kolejnym meczu po wznowieniu rozgrywek. Podopieczni Luciene Favera pokonali Wolfsburg 2:0.

Łukasz Piszczek jako kapitan poprowadził Borussię do zwycięstwa./ Fot. Twitter BlackYellow

Po wysokiej wgranej w derbach Zagłębia Ruhry Borussia Dortmund na wyjeździe podejmowała 6. w tabeli Wolfsburg. Niewątpliwie od początku tego starcia faworytem byli goście z Dortmundu, którzy w ubiegłym tygodniu popisali się nie tylko wysokim wynikiem, ale też stylem, w jakim wygrali. Podopieczni Luciene Favera dominowali nad zawodnikami Schalke i dyktowali tempo gry.

Dortmundczycy już od początku zaznaczyli, że to oni będą chcieli prowadzić grę. Goście częściej utrzymywali się przy piłce, chcąc przeprowadzić atak pozycyjny zakończony bramką. Jednak żadna z akcji nie była w stanie zagrozić bramkarzowi Wolfsburga. Gospodarze starali się skonstruować atak, lecz każda z prób kończyła się rozmontowaniem akcji przez defensywę Borussii bądź niecelnymi podaniami w pole karne, które w tym spotkaniu bardzo często przydarzały się Wilkom. Na pierwszą bramkę kibice przed telewizorami musieli czekać do 32 minuty. Wtedy to Thorgan Hazard z boku zagrał futbolówkę w pole karne, a tam dopadł do niej Raphael Guerreiro i mocnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie. Po bramce wciąż dortmundczycy utrzymywali się częściej przy piłce, lecz do końca połowy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części meczu tempo znacznie zwolniło. Dortmundczycy nie spieszyli się z wyprowadzaniem kolejnych akcji na bramkę rywala. Po zawodnikach Wolfsburgu widać było, że będą chcieli gonić wynik. Renato Steffen miał dwie bardzo dobre sytuacje na doprowadzenie do remisu, ale najpierw przeszkodziła poprzeczka, a za drugim razem strzał zatrzymał bezrobotny w tym spotkaniu Burki. Choć mecz był monotonny, a zawodnicy poza krótkimi wymianami piłki nie napędzali tempa, tak w 78 minucie dwóch najszybszych dortmundczyków rozpoczęło jedną z ładniejszych akcji meczu. Sancho zgubił pilnującego go obrońcę, wbiegł w pole karne i oddał piłkę nabiegającemu Hakimiemu, a ten z bocznej strony boiska dopadł do futbolówki i strzelił bramkę na 2:0. Chwilę po straconym golu gospodarze za sprawą czerwonej kartki stracili również Felixa Klausa, który wykonał bardzo niebezpieczny faul. Grający w dziesiątkę Wolfsburg już do końca spotkania nie miał wiele do powiedzenia na boisku. Dzięki trzem punktom podopieczni Luciene Favera nie stracili kontaktu punktowego z liderującym Bayernem Monachium, co sprawia, że wtorkowy Der Klassiker zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco.

Wolfsburg – Borussia Dortmund 0:2 (0:1)