Bundesliga

Der Klassiker dla Bayernu!

~ Bayern lepszy od Borussii w meczu na szczycie Bundesligi

Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 1:0 w hicie 28. kolejki. Tym samym podopieczni Hansiego Flicka mają już siedem punktów przewagi nad drugimi dortmundczykami.

Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy z Dortmundu – już w 2 minucie Erling Haaland posłał piłkę między nogami Manuela Neuera, ale nie był to mocny strzał i bez problemów futbolówkę wybił Jerome Boateng. W 20 minucie świetne podanie otrzymał Serge Gnabry, jednak zostało ono zatrzymane przez jednego z obrońców. Pod koniec pierwszej połowy przeważał Bayern, który narzucił swój styl gry. W 43 minucie po kilku podaniach w okolicy pola karnego piłkę otrzymał Joshua Kimmich, który zauważył, że bramkarz Borussi – Roman Bürki jest wysunięty z bramki i sprytnym, precyzyjnym strzałem posłał nad nim piłkę wprost do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Bawarczycy, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych. W jednej z nich świetny strzał oddał Leon Goretzka, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Bürki. W 59 minucie groźny strzał oddał Haaland, ale piłka odbiła się od leżącego już na murawie Boatenga. W 80 minucie bardzo groźny strzał oddał Mahmoud Dahoud, jednak świetnie, jedną ręką interweniował kapitan ekipy z Monachium – Manuel Neuer. Trzy minuty później Lewandowski uderzał lewą nogą zza pola karnego, ale piłka na nieszczęście Polaka trafiła tylko w słupek. W 94 minucie Lewandowski uderzał raz jeszcze – tym razem został zablokowany przez obrońcę, a chwilę po tym sędzia zakończył to spotkanie.

Borussia Dortmund 0:1 Bayern Monachium
0:1 –  Kimmich (43′)