Polityka

Majdan w Polsce? W Twitterze zawrzało…

To paradoks, ale być może jedynym sposobem na zawrócenie Polski z antydemokratycznej ścieżki jest zwycięstwo opozycji w wyborach zorganizowanych przy złamaniu prawa i konstytucji. A jeśli nie – to zostaje już tylko Majdan” – napisał w Twitterze redaktor naczelny magazynu „Liberte!” Leszek Jażdżewski, wywołując burzliwą dyskusję.

Ukriński Majdan – fot. © Sputnik . Andrey Stenin
Wpis o wyborach i „Majdanie” (wydarzenia na Ukrainie w 2014 roku, w rezultacie których obalono prezydenta Wiktora Janukowycza – red.) w Polsce wzburzył internautów, skomentował go m.in. Tomasz Lis, sugerując, że jest jeszcze taktyka Mao Zedonga, komunistycznego przywódcy Chin – Długi Marsz. Niektórzy internauci komentują – nie majdan, tylko ciamajdan, dołączając memy z opozycją.

„Rób Majdan. Z #kasta, opłacanymi aktywistkami z organizacji żyjących z zagranicznych grantów, działaczami PO zwiezionymi autokarami, wdowami po ubekach, dziennikarzami Wyborczej, zmanierowanymi celebrytami, zadymiarzami spod Sejmu. O kimś zapomniałem? Bo tam zawsze ta sama ekipa” – napisał radny ze Szczecina Dariusz Matecki.

Z kolei poseł PiS Jan Mosiński skomentował: „Wypowiedź wyjątkowo nieudanego polityka i publicysty pokazuje, jak go bardzo boli demokracja”.

„Polski nie wolno oddać walkowerem”

Rywale Andrzeja Dudy zapowiadają ostrą walkę w wyborach. Wybory korespondencyjne w Polsce cały czas budzą mieszane uczucia. W społeczeństwie pojawiają się nawet głosy, że należy je zbojkotować. Jednak kandydaci mimo wszystko zapowiadają, że nie zrezygnują i wezmą w nich udział.

​Nie poddam się i będę walczył o urząd prezydenta, o wygraną z Andrzejem Dudą. Gdy zło się szerzy, tym bardziej trzeba walczyć o dobro. Wierzę, że razem wygramy tę walkę – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz w wideo umieszczonym w Twitterze. Ja z wyborów nie zrezygnowałam i każdy, kto mówi czy takie słowa sugeruje, to mówi po prostu nieprawdę – oświadczyła Małgorzata Kidawa-Błońska. Walkę w wyborach kandydata Lewicy, czyli Roberta Biedronia zadeklarował również lider SLD Włodzimierz Czarzasty. W rozmowie z RMF FM powiedział, że skoro wybory będą 10 maja, to trzeba na nie iść i „rozwalić” PiS i Dudę.

Uważamy, że wyborów 10 maja być nie powinno ze względu na epidemię, ale jeżeli PiS oszaleje i wprowadzi te wybory 10 maja, mówię w imieniu Lewicy – będziemy walczyć, żadnego bojkotu – zapowiedział Czarzasty.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Nowy szef unijnej dyplomacji ogłosił swoją wizję stosunków z Rosją

Redakcja

Facebook przeprowadza polityczne czystki

Redakcja

Kreml ma nadzieję na zdrowy rozsądek członków G7 w stosunku do Rosji

Redakcja

Polacy na Litwie mają sprawdzić, czy są Polakami

Redakcja

Nobel dla Grety Thunberg?

Redakcja

Wiodącą zasadą dla Europy musi być zrównoważony rozwój

Redakcja
Gazeta Jutro