Trendy Uroda

7 trików i porad makijażowych

Na każdy dzień tygodnia

Makijaż to czasami skomplikowany proces, który można ułatwić kilkoma poradami i trikami. Co robić, kiedy nasz eyeliner zaschnie, jak wykonać precyzyjny makijaż i wydobyć blask z ulubionego błyszczącego cienia?

1. Kreski od linijki

Równe i symetryczne kreski to czasami prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli nie mamy wprawy. Żeby oszczędzić czas i swoje nerwy, do wykonania idealnej kreski możemy wykorzystać zwykłą taśmę klejącą. Należy przykleić przycięty wcześniej do odpowiedniej długości kawałek taśmy w okolice zewnętrznego kącika oka, tak żeby przedłużyć dolną linię rzęs. Następnie, płynnym ruchem aplikatora narysuj kreskę. Nieważne, czy zaczniesz od zewnętrznego czy wewnętrznego kącika, ponieważ taśma wyrówna ewentualne nierówności. Jedynie naklejenie ich w ten sam sposób po obu stronach może okazać się wyzwaniem.

Embed from Getty Images

 

2. Kreski bez eyelinera

Co zrobić w chwili, kiedy nasz makijaż będzie wyglądał na niekompletny, jeśli na naszych powiekach nie pojawi się jaskółka? Awaryjnym zamiennikiem jest tusz do rzęs. Należy nabrać produkt na aplikator lub pędzelek i narysować kreskę jak zwykle. Aby wzmocnić trwałość tak przygotowanego eyelinera, możesz zastosować spray utrwalający makijaż.

Embed from Getty Images

3. Lekka kosmetyczka

Nie każda paleta cieni zawiera kolory do konturu i na odwrót. Kiedy wyjeżdżamy gdzieś na krótki okres czasu, często zależy nam na jak najmniejszym bagażu. Żeby uniknąć przeładowania kosmetyczki, możemy wykorzystać paletę do konturowania również jako paletę cieni. Doskonale nada się do podstawowych i szybkich makijaży oka. Należy jednak sprawdzić, czy producent nie odradza nakładania tego produktu w okolicach oczu. Działa to również w drugą stronę – jeśli uważamy, że cień dobrze sprawdzi się jako zamiennik produktu do konturowania, możesz śmiało go wykorzystać.

Embed from Getty Images

4. Jak zapanować nad włoskami?

Brwi na mydełko to nie tylko najnowszy trend, ale również sposób na zapanowanie nad brwiami. Do jego wykonania potrzebujemy tylko mydło i szczoteczkę do wyczesywania brwi. Jeśli z jakichś powodów nie możemy zakupić przeznaczonego do tego mydła, możemy użyć zwykłego. Należy jednak pamiętać, aby było ono z najkrótszym i najprostszym składem. Potem już tylko wystarczy nabrać produkt na szczoteczkę i wyczesać brwi. Jeśli mydło jest zbyt twarde, należy wcześniej zmoczyć szczoteczkę. Takie modelowanie brwi możemy wykonać przed i po ich pomalowaniu.

Embed from Getty Images

5. Rozświetlone spojrzenie

To trik dla pań o blisko osadzonych oczach. Wystarczy odrobina rozświetlacza lub błyszczącego cienia w wewnętrznym kąciku oka, aby optycznie zwiększyć przestrzeń pomiędzy oczami. Dodatkowo wygląda to świetnie, niezależnie od tego, czy nasz makijaż jest prosty czy bardziej wieczorowy.

Embed from Getty Images

6. Najprostsza baza

Aby nasz cień dobrze trzymał się na powiece, potrzebuje odpowiedniej bazy. Jej zamiennikiem może być nasz ulubiony korektor, który należy delikatnie wklepać palcem lub rozprowadzić pędzelkiem po całej powierzchni powieki. Dodatkowo w ten sposób można skorygować linię brwi, za pomocą tego samego korektora i płaskiego pędzelka, przecierając obszar pod nimi.

Embed from Getty Images

7. Więcej blasku

Jeśli zależy Ci na wydobyciu pełni blasku z brokatowego cienia, zamiast pędzelka użyj opuszka palca. Wykonując stemplujące ruchy, delikatnie wcieraj produkt w powiekę tak, aby nie zniszczyć nałożonego wcześniej cienia lub bazy. Ponieważ nasz palec posiada inną fakturę niż pędzel, dodatkowo w ten sposób niejako wtłaczamy cień w powiekę, co jest o wiele skuteczniejsze niż jego zwykła aplikacja.

Embed from Getty Images

Inne z tej kategorii

Najnowsze trendy w sezonie wiosna-lato 2019

Versace stawia na kolory!

K Bockowska

Polacy coraz chętniej sięgają po wina z wyższej półki

Redakcja

Dlaczego warto stosować peeling skóry głowy?

Redakcja

Makijaż wiosną 2020

~ Jak się malować, żeby wyglądać modnie?

A Szczecina

KILKA MINUT DLA URODY!

tak niewiele może dać cudowny efekt!

Gabriela Główka

Ikona polskiego szkła świeci w Mediolanie instalacją „Sacred Geometry” w ramach FuoriSalone

Redakcja
Gazeta Jutro