Energetyka

Risen Energy zapewni moduły 500 W o łącznej mocy 20 MW do Tokai Engineering w Malezji, jest to pierwsze na świecie zamówienie na mocniejsze moduły

Chiński lider fotowoltaiczny notowany na rynku z udziałami „A” firma Risen Energy Co., Ltd. niedawno podpisała umowę na współpracę z wiodącym dostawcą rozwiązań w branży ochrony przed piorunami i skokami napięcia Shah Alam Tokai Engineering (M) Sdn. Bhd. z Malezji.

From left to right: TOKAI Group CEO, Dato’ Ir. Jimmy Lim; TOKAI Chairman, Dato’ Anwarrudin Ahamad Osman; RISEN ENERGY Malaysia Country Manager, Mr. Lee Kok Wai; TOKAI Managing Director, Ms. Claudine Lau fot. Risen Energy
W ramach kontraktu chińskie przedsiębiorstwo zapewni 20 MW wysoko wydajnych modułów solarnych na potrzeby malezyjskiej firmy. Jest to pierwsze na świecie zamówienie na moduły o mocy 500 W i kolejny przykład wiodącej roli Risen Energy w epoce fotowoltaiki 5.0.

Mając na koncie 27 lat doświadczenia, firma Tokai jest ugruntowanym inwestorem w rozwiązania solarne w wyniku kompleksowych, dostosowanych rozwiązań wysokiej jakości. Jako pionier we wprowadzeniu na rynek pierwszych wysokowydajnych modułów 500W firma Risen Energy dostarczy do Tokai moduły na bazie monokrystalicznych płytek krzemowych G12 (210 mm). Moduły mogą zmniejszyć koszt BOS (utrzymanie równowagi systemu) systemu o 9,6% i koszt LCOE (uśredniony koszt energii elektrycznej) o 6%, jednocześnie zwiększając produkcję pojedynczej linii o 30%.

„Risen Energy przewodzi w branży w zakresie wykorzystania zalet epoki fotowoltaiki 5.0 pod postacią wysoko wydajnych modułów 500 W bazujących na przełomowych technologiach. Z ogromną radością podejmujemy współpracę z Risen Energy i spodziewamy się dostawy i montażu modułów tak szybko, jak to możliwe. Naszym celem jest zmniejszenie uśrednionego kosztu energii elektrycznej i uzyskanie wyższego dochodu z wygenerowanej energii” – powiedział główny dyrektor wykonawczy Tokai Group Dato’ Ir. Jimmy Lim Lai Ho, komentując rozpoczęcie współpracy.

„Jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy dostarczyć do Tokai wysoko wydajne moduły 500 W, które charakteryzują się szeregiem zalet. Jako pierwszy na świecie dostawca modułów 500 W z pewnością i niezbędnymi kompetencjami przyjmujemy na siebie rolę liderów w epoce fotowoltaiki 5.0. Nadal będziemy wierni podejściu do badań i rozwoju skupiającemu się na produktach o niskich kosztach i wysokiej wydajności oraz rozwiązaniach, które odpowiadają na potrzeby rynkowe. Wyglądamy możliwości współpracy z większą liczbą partnerów, aby umożliwić branży fotowoltaiki pełne wykorzystanie nowej epoki produkowanych masowo modułów o wysokiej produkcji” – skomentował dyrektor marketingu globalnego w Risen Energy Leon Chuang.

Źródło: Risen Energy Co., Ltd

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

Risen Energy z nową umową w Europie!

Redakcja

Porozumienie ekologiczne i nowe Biuro Obsługi Klienta PGNiG na Opolszczyźnie

Redakcja

Naukowcy alarmują: Arktyka kipi metanem

Redakcja

Możliwe kolejne obniżki na stacjach paliw

Redakcja

Ministerstwo Energii: Liczba mikroinstalacji w Polsce wzrasta

Redakcja

168 kilometrów nowej trasy przepływu gazu

Redakcja
Gazeta Jutro