PKO Ekstraklasa

Młodzieżowiec Lutego PKO Banku Polskiego: Kamil Jóźwiak

Kamil Jóźwiak z Lecha Poznań został pierwszym laureatem nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w 2020 roku. W rywalizacji o ten tytuł w lutym pokonał on swego kolegę klubowego, Jakuba Modera, a także Aleksandra Buksę z Wisły Kraków.

Kamil Jóźwik – fot. Twitter Ekstraklasa
Kolejorz od początku bieżących rozgrywek regularnie stawia na młodzieżowców. Obecnie mają na koncie już szesnaście trafień w bieżącym sezonie, co jest najlepszym rezultatem w stawce. Z tego pięć bramek zdobyli w czterech lutowych spotkaniach w 2020 roku.

Jedna z nich to zasługa właśnie Kamila Jóźwiaka. Pomocnik Lecha Poznań pokonał golkipera w przegranym (1:2) starciu z Cracovią. Ale także w innych spotkaniach z ostatniego miesiąca należał do wyróźniających się postaci ligi. W rywalizacji z Rakowem Częstochowa dopisał do swojego konta asystę. Regularnie wykazywał się również dużymi zdolnościami w zwodach. W sumie 36 razy wykonał ten element, z tego 28-krotnie udało mu się przechytrzyć za jego pomocą rywala. Od wielu tygodni to właśnie on znajduje się na czele klasyfikacji takich zagrań.

Łącznie trzy razy trafiał do najlepszej jedenastki kolejki w pierwszych czterech seriach po przerwie zimowej. W lutym nikt nie mógł się pochwalić taką regularnością w nominacjach do tego zestawienia co właśnie on. Nagrodę Młodzieżowca miesiąca zdobył natomiast pierwszy raz w karierze. Jest on drugim zawodnikiem Lecha Poznań w historii z takim tytułem. Wcześniej, w lipcu 2019 roku, triumf przypadł bowiem w udziale Robertowi Gumnemu.

To ostatni sezon w którym Kamilowi Jóźwiakowi i jego polskim rówieśnikom z rocznika 1998 przysługuje status młodzieżowca. W tej odsłonie pomocnik Kolejorza pokonał swojego kolegę klubowego, Jakuba Modera, a także aż pięć lat młodszego od siebie Aleksandra Buksę z Wisły Kraków. Trójka pretendentów do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za luty 2020 rozpatrywano ich formę zaprezentowaną w 21., 22., 23. i 24. kolejce.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2019/2020:

Luty 2020 – Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
Grudzień 2019 – Michał Karbownik (Legia Warszawa)
Listopad 2019 – Bartosz Białek (KGHM Zagłębie Lubin)
Październik 2019 – Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
Wrzesień 2019 – Bartosz Slisz (KGHM Zagłębie Lubin)
Sierpień 2019 – Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław)
Lipiec 2019 – Robert Gumny (Lech Poznań)

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Ekstraklasa.org

Inne z tej kategorii

Wisła zwycięska w Zabrzu

K Baran

Historyczna wygrana Piasta

K Baran

Przełamanie Arki

K Baran

Trener Vuković przed meczem Legia – Korona: Sytuacja kadrowa jest najlepsza od dawna

Redakcja

Legia wygrywa w hicie kolejki

M Lebiest

Remis na szczycie, Śląsk nadal liderem

K Baran
Gazeta Jutro