Skoki Narciarskie Sport

Koniec sezonu 2019/2020 w skokach narciarskich!

~ Powodem koronawirus

Ustępujący ze stanowiska dyrektora Pucharu Świata Walter Hofer w krótkim oświadczeniu poinformował o zakończeniu sezonu przedwcześnie, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jest to najwcześniej zakończony sezon od 25 lat. Mistrzostwa świata w lotach zostały przeniesione na przyszły rok!

Zwycięzcą Pucharu Świata został Austriak Stefan Kraft, 2. miejsce zajął walczący do końca o wygraną Niemiec Karl Geiger, a 3. miejsce przypadło Japończykowi Ryoyu Kobayashiemu. Najlepszemu z Polaków – Dawidowi Kubackiemu do podium zabrakło tylko 9 punktów i ostatecznie zajął miejsce 4., a tuż zanim znalazł się Kamil Stoch. Miejsca pozostałych Polaków są następujące: 11. – Piotr Żyła, 38. – Jakub Wolny, 42. – Maciej Kot, 46. – Stefan Hula, 51. – Aleksander Zniszczoł, 61. – Klemens Murańka. W klasyfikacji lotów narciarskich najlepszy również okazał się Stefan Kraft, na 2. miejscu uplasował się Timi Zajc, a na 3. stopniu podium znalazł się Piotr Żyła. W najkrótszym w historii cyklu Raw Air po raz 2. w karierze wygrał Kamil Stoch, który tryumfował również w ostatnich zawodach tego wyjątkowego sezonu.