Literatura

Domowa kwarantanna

~ Co robić przez 14 dni, aby uniknąć nudy?

Przebywanie w domu może być nużące, szczególnie kiedy musimy w nim pozostać przez długi czas. Jak poradzić sobie z nudą podczas domowej kwarantanny?

Dla osób lubiących czytać, przygotowaliśmy zestawienie książek na długie wieczory. Empik GO ma w swojej ofercie darmowy okres próbny trwający czternaście dni, podczas którego, w zależności od wybranej opcji, możemy korzystać z audiobooków, lektur szkolnych i ebooków. Abonament zamówić można przez internet, i, co ważne, możemy zrezygnować z niego w każdej chwili. Jedyne, czego potrzebujemy, to konto Empik i dostęp do internetu. Darmowy okres próbny trwający czternaście dni oferuje też Storytel.

Jeśli nie chcemy korzystać z pełnego abonamentu, a jedynie zakupić jedną pozycję, możemy znaleźć wiele stron internetowych oferujących ebooki. Pomocne są też biblioteki miejskie, które pozwalają nam na bezpłatny dostęp do elektronicznej wersji książek. Umożliwiają nam to m.in. Biblioteka Śląska, Wrocławska, Krakowska i Łódzka.

Embed from Getty Images

Co warto przeczytać, kiedy już wiemy, skąd możemy zdobyć książki bez wychodzenia z domu?

Fanów kryminałów zapraszamy do lektury książek Remigiusza Mroza, takich jak “Głosy z zaświatów”. To jedno z najpopularniejszych dzieł pisarza. Głównym bohaterem jest Seweryn Zaorski, który pracuje jako patomorfolog w Żeromicach. Kiedy do zakładu zaczynają napływać ciała dzieci z okolicy, Seweryn postanawia rozwikłać zagadkę małych ofiar.

Nastoletnich czytelników może zainteresować książka Sally Rooney “Normalni ludzie”. Na pozór Marianne i Connella łączy wiele: to samo miasto, ta sama szkoła, a jednak żyją w dwóch zupełnie innych światach. Pomimo tych zauważalnych różnic między nimi zaczyna iskrzyć, przyjaźń przechodzi w miłość, ale czy samo uczucie wystarczy, aby pokonać dzielące ich przeszkody?

Jeśli Twój dom wygląda jakby przed chwilą coś w nim eksplodowało, przyda Ci się książka Marie Kondo – ekspertki od sprzątania. “Magia sprzątania” pomoże Ci w utrzymaniu porządku wokół siebie, nie tylko na widoku, ale też wewnątrz najbardziej zagraconej szafy. Tytuł książki kryje w sobie również metaforę; kiedy zagłębimy się w lekturę, dowiemy się też jak “posprzątać” swoje życie, aby było takie, o jakim marzymy.

Jeśli jednak czytanie nie jest dla Ciebie, możesz nadrobić braki w filmach i serialach za pomocą Netflixa (nie ma możliwości wykorzystania okresu próbnego), Filmoteki Narodowej czy HBO GO, który oferuje 7-dniowy okres próbny. Masz także okazję zanurzyć się w podcastach za pomocą wspomnianego wcześniej Empik GO oraz darmowego konta Spotify.

Inne z tej kategorii

MKIDN: “Pierwsze czytanki dla….” przedszkolaka – nowy program Instytutu Książki

Redakcja

Joelle Charbonneau “Bomba”: Pozory mylą

A Szachowska

O YouTuberce, która została poetką

A Szachowska

Walka o syna, czyli “Tak cię straciłam” Jenny Blackhurst

A Szachowska

„Bella Poldark”, ostatnia część uwielbianej przez czytelników sagi Winstona Grahama „Dziedzictwo Rodu Poldarków”

Redakcja

Bogowie vs szeptucha, czyli Katarzyna Berenika Miszczuk powraca!

A Szachowska
Gazeta Jutro