Biznes

Bonarka wspiera krakowską służbę zdrowia

Bonarka uruchomiła pomoc dla placówek medycznych w Krakowie. W pierwszym etapie trzy krakowskie szpitale otrzymają maseczki ochronne i płyn dezynfekujący. Zostaną także przygotowane zdrowe przekąski dla personelu medycznego.

fot.
Plus Communication
Od 4 marca Polska zmaga się z koronawirusem. Pomimo interwencji ministra zdrowia i wprowadzenia wielu ograniczeń pandemia każdego dnia coraz bardziej się rozprzestrzenia. Do walki z nowym zagrożeniem stanęła krakowska Służba Zdrowia. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni codziennie narażają własne życie i zdrowie, żeby nieść pomoc pacjentom.

– Solidaryzujemy się z krakowską Służbą Zdrowia – mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki. – Obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich branż, w tym naszej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że personel medyczny musi zmagać się teraz z wieloma trudnościami i dlatego jako centrum handlowe oraz w imieniu naszych najemców postanowiliśmy wesprzeć szpitale i Pogotowie. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie choć w niewielkim stopniu pomoże placówkom medycznym w codziennej walce z panującym wirusem.
Wsparcie Bonarki to odpowiedź na konkretne potrzeby trzech szpitali (Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego, Szpital Uniwersytecki w Krakowie) oraz Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Działania będą podzielone na etapy. W pierwszej kolejności centrum przekaże część swoich zapasów płynu dezynfekującego, 400 opakowań włóknikowych maseczek ochronnych oraz zdrowe przekąski dla pracowników placówek. W kolejnym etapie planuje dostarczyć 500 maseczek typu FFP2.

Bonarka wykorzysta także swoje media społecznościowe (100 000 fanów) i stronę internetową do zamieszczania komunikatów informacyjno-edukacyjnych oraz promocji ważnych inicjatyw społecznych.
Każdego dnia pojawiają się doniesienia o budujących przykładach społecznej solidarności. Gospodynie przygotowują posiłki dla personelu medycznego, odbywają się oddolne inicjatywy szycia maseczek i pomocy osobom starszym, internauci uruchomili zbiórki na doposażenie szpitali. Działania Bonarki to z kolei ważny przykład odpowiedzialności biznesu za lokalną społeczność.

źródło: Plus Communication

Inne z tej kategorii

Milenialsi – to oni królują na rynku e-commerce

Redakcja

Chcesz bezpiecznie wynająć mieszkanie? Oto 9 zasad wg WGN

Redakcja

Nie ma śniegu, są wolne pokoje. Górale przegrywają z pogodą

Redakcja

NEWAG – największy zysk od lat, ponad 1 mld zł przychodów

Redakcja

Przedstawiciele MPiT na ECC w Katowicach

Redakcja

Let’s Sea Baltic Park

Redakcja
Gazeta Jutro