Biznes

Amazon przekazuje 1 milion euro dla organizacji pomocowych w Polsce, aby wesprzeć walkę z pandemią

W związku z ogłoszonym stanem pandemii koronawirusa i rosnącym zapotrzebowaniem na środki medyczne oraz niezbędne produkty, Amazon przekaże 1 milion euro na pomoc organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce. Środki otrzymają: Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej.

fot. Amazon
STEM Kindloteka online. Zajęcia są skierowane do dzieci, rodziców i nauczycieli, a ich celem jest wspieranie edukacji w czasie, kiedy uczniowie nie mają dostępu do tradycyjnej nauki w szkołach”.

Amazon uruchomił również Inicjatywę Rozwoju Diagnostyki Amazon Web Services, która ma na celu wsparcie badań i rozwoju diagnostyki, polegającej na szybkim oraz dokładnym wykrywaniu COVID-19. Lepsze rozpoznanie może przyspieszyć leczenie, zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, a z czasem skrócić przebieg epidemii. Program ma na celu wspieranie osób, które pracują nad szybszym wprowadzeniem na rynek dokładniejszych rozwiązań diagnostycznych i promują współpracę między organizacjami zajmującymi się podobnymi problemami.

W ramach tej inicjatywy Amazon przeznaczył 20 milionów dolarów na innowacje i rozwój w obszarach związanych z COVID-19. Dzięki temu lepiej poznamy wirusa, a nowe metody jego wykrywania będą szansą na złagodzenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych w przyszłości.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

Anachronizm czy konieczność?

Redakcja

Verra Mobility na drodze do nabycia Pagatelia, europejskiego lidera w umożliwianiu interoperacyjności systemów pobierania opłat za przejazd

Redakcja

Mały ZUS dla małych firm stał się faktem!

Redakcja

Klienci Designer Outlet Warszawa wydają na zakupy więcej niż przed rokiem

Redakcja

Zwolnienie od pracy, gdy umowa ustaje za porozumieniem stron

Redakcja

Forbes opublikował ranking najbogatszych rosyjskich biznesmenów „do wzięcia”

Redakcja
Gazeta Jutro