Muzyka

Ta para budzi zachwyt!

Nie wywołują skandali, rzadko można zobaczyć ich zdjęcia na czołówkach gazet i plotkarskich portalach. Choć dzieli ich duża różnica wieku, para świetnie się rozumie. Andrea Bocelli i jego żona Veronica Berti to małżeństwo niemal idealne! Włoski tenor sam przyznaje, że są dla siebie przyjaciółmi, partnerami i kochankami. Artystę usłyszymy na żywo jeszcze w tym roku na PGE Narodowym.

Andrea Bocelli i Veronica Berti – fot. Prestige MJM
Veronica i ja pobraliśmy się po długiej wspólnej podróży: walczyliśmy razem i żyliśmy razem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i wciąż mamy to samo pragnienie wzajemnego wspierania się każdego dnia – przeczytamy na oficjalnej stronie Andrei Bocellego.

Para zaczęła się spotykać kilka miesięcy po rozstaniu Andrei z Enricą, matką ich synów Amosa i Matteo. Początkowo Włochom nie bardzo to się podobało, uważali bowiem, że powinien jeszcze poczekać, zanim pokarze światu swoją nową miłość. Veronica miała wtedy zaledwie 18 lat, a tenor – 44. Piękna Włoszka została menedżerem Bocellego. Po dziesięciu latach znajomości urodziła im się córka Victoria – 21 marca 2012 roku. Dokładnie po dwóch latach, od tego wydarzenia, pierwszego dnia wiosny, Andrea i Veronica wzięli ślub. Przysięgali sobie miłość w Sanktuarium Madonny z Montenero w Livorno nad morzem w Toskanii. Włoskie media pisały wtedy, że była to „niezwykle stylowa uroczystość”.

Kiedy dwoje ludzi nadal chce być razem w każdy możliwy sposób po wielu latach, oznacza to, że jedna dusza uzupełnia drugą. Veronica i ja byliśmy bratnimi duszami od samego początku – to fragment również pochodzący z oficjalnej strony andreabocelli.com.

Veronica angażuje się w działalność Andrea Bocelli Foundation, której była współinicjatorką. Obecnie jest jej wiceprezesem. Odpowiada za zbieranie funduszy i promowanie fundacji. Wspólnie z mężem wspiera projekty realizowane przez organizację, m.in. jeden z najnowszych, czyli odbudowę szkoły muzycznej po trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech. Razem jeżdżą do Camerino, aby dopilnować inwestycji. Pod koniec ubiegłego roku para była w Paryżu na podpisaniu porozumienia, jakie fundacja Bocellego zawarła z UNESCO o współpracy nad projektami w zakresie edukacji muzycznej. Veronica jest uśmiechniętą i empatyczną osobą, chętnie fotografuje się z dziećmi, którym pomaga ich organizacja. Reprezentuje także Andreę na oficjalnych uroczystościach, na których on nie może być obecny.

Veronica jest moją towarzyszką, moim najlepszym przyjacielem, moją kochanką, moim partnerem w radości i bólu. Ona jest moją ulubioną osobą, wnosi pokój i jedność do naszej rodziny. Ona jest także moim menedżerem. Mogę powiedzieć, że miałem szczęście dzielić nie tylko moje życie prywatne, ale także zawodowe z kobietą, którą kocham – wyznaje na swojej stronie Andrea.

Pani Berti bardzo często, wraz z córką Virginią, towarzyszy mężowi w jego trasach koncertowych. Była pod koniec roku w Stanach Zjednoczonych, a także ostatnio w Arabii Saudyjskiej. Na swoich profilach na Facebooku i Instagramie nie szczędzi zdjęć i relacji z codziennego życia. Trzeba przyznać, że prezentuje się na nich imponująco. Ale jak się okazuje, Veronica także śpiewa, zwłaszcza na włoskich koncertach. Nagrała też kilka duetów z mężem, przy czym ich wspólne wykonania są pełne romantyzmu…

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Agencja MJM Prestige

Inne z tej kategorii

Czy da się zaprzeczyć pewnej stałości? Emma twierdzi, że ‘tak’

...ja już takiej pewności nie mam

M Lebiest

Eluveitie wracają do Polski!

Towarzyszyć im będzie Lacuna Coil oraz Infected Rain

A Szachowska

Polsko-czeskie spojrzenie na ludzką interakcję

A Szachowska

Anthrax wraca do Polski!

A Szachowska

Nie żyje legenda polskiego rocka

Redakcja

Hiszpański tryumf w Budapeszcie

Zwycięzca międzynarodowego konkursu ibis MUSIC wyłoniony!

Redakcja
Gazeta Jutro