finanse

Pekao SA zapowiada zwolnienia grupowe

Pekao SA zamierza przeprowadzić w tym roku zwolnienia grupowe i rozwiązać umowy o pracę z maksymalnie 1,2 tys. pracowników – poinformował bank. W komunikacie podkreślono, że to m.in. konsekwencja trendów rynkowych w sektorze bankowym ze względu na rosnącą digitalizację.

fot. Pekao SA
„Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna (Bank) informuje, że w dniu 20 lutego 2020 roku, zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1969), podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych” – poinformował bank w komunikacie giełdowym.

Jak zaznaczono, zamiarem banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 1,2 tys. pracowników banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 1,35 tys. pracowników, od 12 marca do 31 października 2020 r.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że Pekao poinformował 20 lutego zakładowe związki zawodowe o zamiarze, przyczynach i skali planowej restrukturyzacji zatrudnienia, rozpoczynając tym samym formalny proces konsultacji ze stroną społeczną.

„Pekao planuje likwidację maksymalnie 1200 miejsc pracy w 2020 roku. Planowana restrukturyzacja zatrudnienia to kontynuacja rozpoczętego w 2019 roku procesu, efekt realizacji strategii banku skoncentrowanej na poprawie efektywności oraz konsekwencja obecnych trendów rynkowych w sektorze bankowym, który ulega silnej digitalizacji. Jednocześnie, w konsekwencji realizowanych zmian, planowana jest zmiana warunków pracy w przypadku 1350 pracowników, która będzie dotyczyć głównie zmiany stanowiska lub miejsca pracy” – czytamy w informacji.

———

Autorem i dostawcą informacji jest współpracujący z PAP Nasz Dziennik.pl

Inne z tej kategorii

Spadły wpływy z tytułu mandatów

Redakcja

MF: Ulga w PIT dla pracowników do 26. roku życia już od sierpnia 2019 r.

Redakcja

Ekspert: już za dwa lata połowę światowego PKB będzie generować gospodarka cyfrowa

Redakcja

Rynek poręczeniowo-gwarancyjny w Polsce – w ocenie banków

Redakcja

Przeciętny Europejczyk kupi 2 razy więcej niż Polak

Redakcja

Na prezent: nie skarpetki, ale coś użytecznego

Redakcja
Gazeta Jutro