Polska

Bieszczady:Wiatr wieje z prędkością ponad 90 km/godz.

W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu wiatr wieje z prędkością ponad 90 km/godz. W niedzielę rano na Połoninie Wetlińskiej, gdzie widoczność jest ograniczona do 50 metrów, były cztery stopnie mrozu.

Silny wiatr zapowiada IMGW – fot. pixabay
– Silny wiatr sprawia, że temperatura odczuwalna powietrza w górnych partiach gór jest niższa, niż pokazują to termometry – przypomniał ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Godawski.

Na połoninach leży średnio 30 cm śniegu. Miejscami pokrywa śnieżna dochodzi tam do półtora metra. Natomiast w bieszczadzkich dolinach termometry pokazują, m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych, jeden stopień Celsjusza powyżej zera. Leży 15-25 cm mokrego śniegu. Prędkość wiatru przekracza 30 km/godz. Widoczność w promieniu kilkudziesięciu metrów.

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje drugi – w pięciostopniowej, rosnącej skali – stopień zagrożenia lawinowego. – Zagrożenie lawinowe występuje przede wszystkim na północnych stokach. Dotyczy m.in. masywów połonin Caryńskiej i Wetlińskiej, Tarnicy, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu – mówił ratownik dyżurny. Dodał, że „zagrożenie lawinowe ma tendencje malejące”.

———

Autorem i dostawcą informacji jest współpracujący z PAP Nasz Dziennik.pl

Inne z tej kategorii

MZ: 40 nowych zakażeń koronawirusem; łącznie 884; zmarła dziesiąta osoba

Redakcja

MGMiŻŚ: Sejm jednogłośnie przyjął nowelizację ustawy o portach i przystaniach

Redakcja

W Toruniu będzie drugi SOR

Redakcja

9. rocznica katastrofy samolotu TU-154M pod Smoleńskiem

M Lebiest

W pełni zielona energia na stacjach ładowania TAURON

Redakcja

JSW przekaże 2 mln zł dla szpitali zakaźnych

Redakcja
Gazeta Jutro