Świat

Panaceum na koronawirusa: chińska medycyna stoi przed poważną próbą

Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób w Chinach rozpoczęło już prace nad szczepionką przeciwko nowemu typowi koronawirusa – informuje „China Daily”.

Szpital w Wuhan – fot. © REUTERS / WEIBO / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN
„Chińskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób rozpoczęło już badania i tworzenie szczepionki przeciwko nowemu typowi koronawirusa” – pisze gazeta, powołując się na dyrektora Instytutu Wirusologii centrum Xu Wenbo.

Jak podkreślił, naukowcy już wyizolowali wirusa, obecnie zajmują się wyodrębnieniem jego szczepu. Ponadto centrum przeprowadza obecnie badania przesiewowe leków na zapalenie płuc wywołane przez nowy typ koronawirusa.

Rośnie liczba zgonów i zarażonych

Liczba potwierdzonych przypadków zapalenia płuc spowodowanych przez nowy typ koronawirusa w Chinach w niedzielę wyniosła 2200 osób. Jak wynika z raportów informacyjnych opublikowanych przez komitety ds. higieny i opieki zdrowotnej w regionach ChRL, liczba zgonów nadal wynosi 56 osób.
Z powodu epidemii koronawirusa Chiny wprowadziły najwyższy poziom reagowania na zagrożenia zdrowia publicznego w 25 prowincjach, specjalnych regionach administracyjnych i miastach. Na tym terytorium mieszka ponad 1,2 miliarda ludzi.

Z reguły pierwszy poziom reagowania ogłasza się w przypadku szczególnie poważnych sytuacji kryzysowych związanych ze zdrowiem publicznym. Następnie samorząd lokalny musi działać zgodnie z planem Rady Państwa i sztabu centralnego.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Zaostrzenie protestów w Iraku

P Bukański

Wlk. Brytania nielegalnie kopiowała dane z baz UE?

Redakcja

PE odwołał konferencję byłego premiera Katalonii

Redakcja

Nadia Murad zabierze głos na konferencji w Szardży poświęconej stwarzaniu nowych możliwości dla młodzieży z krajów MENA

Redakcja

Sankcje UE wobec Rosji na razie nie zostaną zniesione

Redakcja

Zamachowiec z Christchurch zwiedzał w Polsce zamki krzyżackie

Redakcja
Gazeta Jutro