Biznes

Open Eyes Economy Summit po raz czwarty w Krakowie

Już 19-20 listopada 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się czwarta edycja Open Eyes Economy Summit. Ten kongres to prawdziwy tygiel nowych idei – rodzaj współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog. To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Open Eyes Economy Summit – fot. materiały prasowe

Podczas Open Eyes Economy Summit odbywają się rozmowy o nowym modelu ekonomicznym, który może być receptą na kryzysy gnębiące współczesne społeczeństwa. Poruszane są tematy takie jak: odpowiedzialność społeczna, przyszłość wolnego rynku, demokracja czy ekologia. Prowadzone są dyskusje o odpowiedzialnym projektowaniu przyszłości społecznej i ekonomicznej. Odbywający się w listopadzie Open Eyes Economy Summit to za każdym razem kulminacja całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej. Jego niezwykła atmosfera wynika z różnorodności, otwartości i zaangażowania ludzi, którzy go tworzą. Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń. Pomysłodawcami wydarzenia są Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony.

OEES składa się z czterech bloków tematycznych: FIRMA-IDEA, MARKA-KULTURA, MIASTO-IDEA, ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Wśród poruszanych tematów znajdą się: „Świat (bez) pracy”, „FIRMA-IDEA jako fabryka wiedzy: kompetencje gospodarki cyfrowej”, „Overtourism”, „Sprawiedliwość terytorialna w relacji miasto – wieś”, „Odpowiedzialne marki kontra misselling i konsumeryzm”, „Kultura jako sposób wyjścia z kryzysu”.

Formuła kongresu odzwierciedla jego filozofię – jest otwarta, żywa, dynamiczna. W trakcie wydarzenia trwają potyczki intelektualne, sesje inspiracyjne, pogłębiające oraz sesje specjalne „battle points”. Można także odwiedzić „meeting points” – kameralne miejsca, w których uczestnicy kongresu mogą zadać pytania wybranemu prelegentowi. Wśród uczestników nie zabraknie znanych nazwisk i wybitnych osobistości. Będą to m.in.: Alberto Acosta, prof. Jerzy Bralczyk, Tom Keneally, Tom Phillips, Brunon Bartkiewicz, Dominika Bettman, Adam Wajrak czy Areta Szpura. Oprócz szczytu, co roku odbywa się Open Eyes Festival, który skupia projekty artystyczne organizowane wokół kongresu.

Rejestracja na Open Eyes Ecomony Summit jest już otwarta. Bilety można nabyć przez stronę www.oees.pl.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

Fasada Roku 2020 z rekordem!

Redakcja

Haier trafia na listę 100 najbardziej wartościowych globalnych marek BrandZ

Redakcja

7 milionów młodych Polaków podejmuje decyzje zawodowe – brakuje fachowców, ich zarobki zaskakują

Redakcja

Pilotażowy projekt w Wiedniu – kubki do kawy wielokrotnego użytku

Redakcja

Rzecznik MŚP zaprasza na obchody Dnia Przedsiębiorcy na Jasnej Górze

Redakcja

Wirtualne prezentowanie nieruchomości odpowiedzią na kryzys wywołany epidemią koronawirusa

Redakcja
Gazeta Jutro