Polska

Trwają poszukiwania pięcioletniego Dawida: helikopter, drony i psy w akcji

W Polsce drugą dobę trwają poszukiwania pięcioletniego Dawida Żukowskiego – obywatela Rosji, który zaginął w środę w Grodzisku Mazowieckim. W akcji poszukiwawczej używano helikoptera, dronów i psów tropiących.

Poszukiwania pięcioletniego Dawida w toku – fot. © Sputnik . Mikhail Voskresenskiy
Jak wcześniej informowano, obywatel Rosji Dawid Żukowski urodzony w 2014 roku, który przebywał w Grodzisku Mazowieckim, w środę około godziny 17:00 został zabrany przez ojca i wywieziony w nieznanym kierunku. Tego samego wieczoru ciało 32-letniego ojca znaleziono na przejściu kolejowym – mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg.

Minister do spraw pomocy humanitarnej Michał Woś poinformował dziennikarzy, że rozmawiał na ten temat z prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro. (Zbigniew Ziobro – red.) przekazał mi informację, że w tej sytuacji wszystkie służby są postawione w najwyższej gotowości. Szukamy tego dziecka, szukamy chłopca z użyciem dronów, sprzętu itd., natomiast sytuacja nie jest łatwa – powiedział minister.

Według niego pytania nasuwają się odnośnie stanu psychicznego ojca przed śmiercią.
Wiemy, że ojciec tego dziecka był desperatem, że niepokojąco zachowywał się przed targnięciem się na własne życie, więc tu jest szereg pytań” – zaznaczył. Ojciec chłopca miał między innymi problemy finansowe, które wynikały z uzależnienia od hazardu, informują polskie media, powołując się na nieoficjalne doniesienia. Ponadto, według nieoficjalnych informacji, ostatnio policja doniosła o przemocy domowej ze strony ojca dziecka.

Niemniej jednak policja nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom, powołując się na interesy śledztwa. W poszukiwaniach bierze udział kilkaset funkcjonariuszy organów ścigania i innych służb, helikopter, bezzałogowe statki powietrzne i psy tropiące. Podczas poszukiwań udało się odnaleźć samochód, którym ojciec zabrał chłopca. Samochód był zamknięty i nie znaleziono w nim dziecka. Niemniej jednak policja ustala trasę ojca i syna i prosi wszystkich, którzy widzieli szarą Skodę Fabię z zasłonką, która przedstawia postać z kreskówki – samochód Błyskawicę McQueen – o kontakt.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Wiosna w kolorze fioletu

A Faber

MIiR: Program mieszkaniowy rządu przyspiesza

Redakcja

Przed eurowyborami ruszyła kampania “Tym razem głosuję”

M Lebiest

Policjanci poszukiwali nastolatki i trzech sióstr

Redakcja

UOKiK: Ceny w Biedronce pod lupą UOKiK

Redakcja

Zmarł trębacz jakich mało. Nie żyje Tomasz Stańko

M Lebiest
Gazeta Jutro