Informacje Polska

Dulkiewicz wygrała wybory na prezydenta Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska uzyskując 82,22 proc. poparcia – poinformował przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku Marek Jankowski. Frekwencja wyniosła 48,6 procent.

fot. pixabay
W wyścigu o prezydencki fotel Dulkiewicz pokonała Grzegorza Brauna, który startował z własnego komitetu wyborczego i otrzymał 11,86 proc. poparcia, oraz wystawionego przez KWW „Odpowiedzialni-Gdańsk” Marka Skibę, na którego zagłosowało 5,92 proc. wyborców.

Jankowski podał, że na Dulkiewicz zagłosowało 139 tys. 790 osób, na Brauna 20 tys. 164, a na Skibę 10 tys. 74. – Wymaganą większość głosów, która wynosiła 85 tys. 15, uzyskała i na prezydenta Gdańska została wybrana Aleksandra Dulkiewicz – ogłosił przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku. Dodał, że protokół komisji musi jeszcze zatwierdzić komisarz wyborczy w Gdańsku.

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska były wynikiem wygaśnięcia mandatu długoletniego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

———

Autorem i dostawcą informacji jest współpracujący z PAP
Nasz Dziennik.pl

Inne z tej kategorii

Matura 2019 – rozkład w pigułce

A Szachowska

Jedna służba, dwie uratowane osoby

Redakcja

MSZ: minister Jacek Czaputowicz rozpoczął wizytę w Monachium

Redakcja

Dworczyk: personel medyczny, dzięki szybkim testom na koronawirusa, nie będzie podlegał kwarantannie

Redakcja

Prezydent: Polscy rolnicy muszą być w UE traktowani sprawiedliwie

Redakcja

Okolicznościowa seria pistoletów VIS

Redakcja
Gazeta Jutro