Kino Kultura

Atlantyda potrzebuje króla

Arthur jest pół-Atlantem, pół-człowiekiem. Za pomocą swoich niezwykłych zdolności walczy z piratami i złoczyńcami grasującymi na morzu. Pewnego dnia pozwala umrzeć jednemu z nich. Niedługo później w jego życie wkracza Mera, aby poprosić go o objęcie tronu Atlantydy, a tym samym – uniknięcie wojny. Jego przeciwnikiem będzie przyrodni brat, Orm. Mężczyzna będzie także musiał stoczyć walkę z żądnym zemsty synem zmarłego pirata – Mantą.

elcomercio.pe

„Aquaman” jest krzyżówką Indiany Jonesa z “Gwiezdnymi Wojnami” i z domieszką wszystkich filmów o superbohaterach. Mamy starożytne miasta, supernowoczesną technologię oraz standardową walkę dobra ze złem. Wizualnie nie mogło zabraknąć umięśnionego herosa, seksownych syren oraz historii miłosnej.

Bardzo ważnym wątkiem jest również poświęcenie matki dla syna i męża, którą zagrała Nicole Kidman. Kultowa aktorka, nie licząc filmu „Batman Forever”, nie miała za bardzo udziału w filmach fantastycznonaukowych. Jako syrena znowu ma 20 lat, jest uwodzicielska, zmysłowa i… gra średnio. Jak na aktorkę takiego pokroju, mogło być dużo lepiej. W „Aquamanie” odnosi się wrażenie, jakby Nicole była debiutantką. I nawet Amber Heard, która jest idealna do filmów klasy B, przy Kidman powinna zblednąć i usunąć się w cień. Tymczasem zamiast Nicole, podziwiamy Amber. Szkoda…

geektyrant.com

Film nie jest niczym odkrywczym. Pojedynek dobra ze złem, dużo efektów specjalnych, piękne widoki, zabawne dialogi i zadowalające wrażenia estetyczne…

„Aquaman” jest po prostu kolejną dobrze zrobioną produkcją o superbohaterach, którą ogląda się w zaciekawieniu i z czystą przyjemnością. Bardzo dobry film na weekend czy luźny wieczór!

 

Inne z tej kategorii

Pomysł na wieczorny seans

~ "Poradnik pozytywnego myślenia" na platformie Netflix

Wiktoria Śniadek

Brawurowa muzyczna historia Komedy w krakowskich parkach!

Redakcja

„Bella Poldark”, ostatnia część uwielbianej przez czytelników sagi Winstona Grahama „Dziedzictwo Rodu Poldarków”

Redakcja

Wartościowe filmy dla całej rodziny

Wiktoria Śniadek

Nowe Horyzonty Tournee 2020 w Kinie Pod Baranami

Redakcja

Miłość tylko jedno ma imię: za kulisami fotosesji dla kalendarza Pirelli 2020

Redakcja
Gazeta Jutro