Motoryzacja

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio “SUV-em roku 2018”

W ocenie "Auto Zeitung"

W pierwszej w historii edycji plebiscytu zostały porównane najmocniejsze modele SUV-ów jedenastu marek. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio zdystansowała swoich rywali, przede wszystkim dzięki osiągom i dynamice jazdy.

Najlepszy SUV roku 2018 to Alfa Romeo Stelvio fot. FCA

To właśnie symbol czterolistnej koniczyny, tzw. Quadrifoglio, czyni ją wyjątkową i niepowtarzalną: Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio to SUV o podwyższonych osiągach, który nie mieści się w żadnej z tradycyjnie przyjętych kategorii. Jej niezwykle mocny silnik bi-turbo V6 o pojemności 2,9 litra i mocy 510 KM pozwala uzyskać maksymalną prędkość 283 km/h. Stelvio gwarantuje ponadto przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio wyposażona jest w najnowocześniejsze technologie, w tym innowacyjny napęd 4×4 Q4, Alfa™ Active Torque Vectoring, aktywne zawieszenia Alfa™ Active Suspension oraz system Chassis Domain Control (CDC). Wszystkie te zaawansowane pod względem technologicznym systemy, których celem jest zapewnienie bezkonkurencyjnych osiągów, pozwoliły Alfie Romeo Stelvio Quadrifoglio ustanowić niesamowite rekordy, w tym najkrótszy czas na legendarnym niemieckim torze Nürburgring. Jest to kolejny dowód na to, że Stelvio Quadrifoglio jest najszybszym SUV’em w swojej kategorii.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

Cofnięty licznik – plaga na polskim rynku samochodów używanych

Redakcja

Kierowcy potrzebują nowości

70 proc. z nich przynajmniej raz w roku zmienia coś w wyglądzie swojego auta

Redakcja

Aston Martin DB5 dostępny dla fanów 007

Redakcja

Jubileuszowy znaczek z okazji 70. urodzin marki Abarth

Redakcja

Sport recenzja – Honda Prelude 5 generacji

K Boro

Ford Mondeo 4 generacji. Sporo miejsca w przystępnej cenie

K Boro
Gazeta Jutro