Świat

Francja: Zawalił się dach kościoła

Dach XII-wiecznego kościoła w Sault niedaleko Awinionu zawalił się w czasie Mszy św. w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na szczęście kamienne sklepienie świątyni wytrzymało i nikomu ze 150 parafian nic się nie stało. Powodem było załamanie się trzech drewnianych belek.

Akcja zabezpieczania pozostałości konstrukcji dachu – fot. A.D.N. laprovence.com
Zniszczeniu uległo 80 spośród 200 metrów kwadratowych dachu. Proboszcz ks. Benoît Tao wyprowadził wiernych z kościoła i kontynuował odprawianie liturgii na zewnątrz. Powodem było załamanie się trzech drewnianych belek. Zniszczeniu uległo 80 spośród 200 metrów kwadratowych dachu. Proboszcz ks. Benoît Tao wyprowadził wiernych z kościoła i kontynuował odprawianie liturgii na zewnątrz.

Byliśmy o krok od katastrofy – powiedział mer Claude Labro. Obecnie martwi się on o koszty odbudowy zabytku, który zgodnie z ustawą o rozdziale Kościoła od państwa jest własnością gminy. Jego zdaniem, konieczna będzie tu pomoc ze strony państwa.

Kościół Notre-Dame-de-la-Tour w Sault dołączył tym samym do 5800 zagrożonych świątyń we Francji, które wymagają natychmiastowego zabezpieczenia i naprawy.

———

Autorem i dostawcą informacji jest współpracujący z PAP
Nasz Dziennik.pl

Inne z tej kategorii

Netanjahu i jego żona zostaną oskarżeni o korupcję?

Redakcja

“Time” przyznał tytuł Człowieka Roku

A Faber

W Bukareszcie od czwartku 8. Europejski Szczyt Regionów i Miast

Redakcja

Iran uzna siły zbrojne USA za organizację terrorystyczną?

Redakcja

Włochy: 11 regionów wnioskuje o stan kryzysowy

Redakcja

Turcja popilnuje rosyjskiej bazy w Syrii

Redakcja
Gazeta Jutro