Informacje Polska

Ślascy Kryminalni przy wsparciu BOA z przełomem w sprawie paserstwa luksusowych samochodów

Dziś z samego rana policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami BOA siłowo weszli na teren domu w jednej z miejscowości pod Olsztynem i zatrzymali 38-letniego mężczyznę.

Policja coraz bliżej rozwiązania sprawy paserstwa luksusowych samochodów – fot. Pixabay
Zatrzymanie ma związek z prowadzoną pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach sprawą paserstwa luksusowych samochodów. Jest to kolejne zatrzymanie w sprawie prowadzonej od stycznia 2018 roku. Wcześniej do aresztu trafiły już 4 osoby.

Policjanci Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej od stycznia 2018 roku prowadzą sprawę paserstwa luksusowych samochodów. Policyjne czynności nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. W sprawie zatrzymano już cztery osoby, które zostały tymczasowo aresztowane.

Dziś śląscy kryminalni udali się na teren województwa warmińsko-mazurskiego. Punktualnie o godzinie 6.00 policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych jednocześnie weszli siłowo do domu mieszczącego się w jednej z miejscowości pod Olsztynem, gdzie zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli do sprawy wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa. Zatrzymany zostanie dzisiaj przekonwojowany do Katowic. Obecnie policjanci prowadza czynności w miejscu zatrzymania 38-latka. Decyzje o kolejnych czynnościach podejmie prokurator nadzorujący sprawę.

———

Autorem i dostawcą informacji jest Policja.pl

Inne z tej kategorii

W Davos odbyła się “Polska Noc”, którą zainaugurował prezydent Andrzej Duda

M Lebiest

Ławrow: Spotkanie Putin-Trump mimo wszystko możliwe

Redakcja

Greta Thunberg w PE wzywa do aktywniejszej walki ze zmianami klimatu

Redakcja

MZ: Ustawa o Narodowej Strategii Onkologicznej podpisana przez Prezydenta RP

Redakcja

MŚ: Zadbaj o swój kawałek nieba

Redakcja

Super Bowl ponownie dla New England Patriots!

M Lebiest
Gazeta Jutro