Piłka Nożna Reprezentacje

Polska niepokonana

Po fantastycznym meczu reprezentacja Polski pokonuje Izrael aż 4:0. Podopieczni Jerzego Brzęczka w końcu zagrali piękny futbol i wygrali zasłużenie z przeciwnikiem. Strzelanie rozpoczął niezawodny Piątek.

W porównaniu do piątkowego meczu, na spotkanie z Izraelem selekcjoner zmienił ustawienie zawodników. Na PGE Narodowy Polacy wybiegli w ustawieniu 4-4-2, z jedną zmianą w składzie. Za Frankowskiego wszedł ten, który dał zwycięstwo w meczu z Macedonią Północną – Krzysztof Piątek. Już od pierwszych minut spotkanie w Warszawie zupełnie nie przypominało tego z Macedonii. Polacy grali pewniej i to oni dyktowali warunki na boisku. Z upływem czasu podopieczni Jerzego Brzęczka coraz lepiej poczynali sobie w ofensywie i spychali zawodników z Izraela do głębokiej defensywy. W pierwszej połowie w grze Polaków dobrze wyglądała zarówno ofensywa, jak i defensywa. Bardzo dobre akcje tworzył mało widoczny w poprzednim meczu Piotr Zieliński, w tym spotkaniu zawodnik włoskiego Napoli spisywał się znakomicie. Kilka dobrych akcji zanotował Grzegorz Krychowiak, Polak przechwycił wiele ważnych piłek i notował dobre zagrania, które napędzały ofensywę Polaków. W 35 minucie Na PGE Narodowym wybuchł szał radości. Lewandowski podał długą piłkę w pole karne, tam futbolówkę przejął Kędziora, który od razu przekazał ją Piątkowi, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza. Do końca połowy gospodarze utrzymywali się przy piłce i do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę Polacy wybiegli zmotywowani i nie oddali inicjatywy przeciwnikom. Gospodarze utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę. Widać, że podopieczni Jerzego Brzęczka dużo lepiej odnajdywali się w ustawieniu 4-4-2. Ich gra układała się i była dużo lepsza niż w poprzednim meczu. W 54 minucie nadarzyła się okazja na podwyższenie wyniku. Zawodnik Izraela dotknął futbolówkę ręką w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Lewandowski, który precyzyjnym strzałem wyprowadził gospodarzy na 2:0. Polacy coraz śmielej poczynali sobie na boisku i już 3 minuty później Zieliński posłał długą piłkę wprost na wolne pole, w które wbiegał Grosicki, a ten bez przyjęcia futbolówki wolejem strzelił kolejną bramkę. Po golu goście stracili pomysł na grę i oddali całkowitą inicjatywę Polakom. W 84 minucie bramkarz Izraela źle wybił piłkę, tę przejął Milik, który odnalazł i podał futbolówkę Kądziorowi, a ten strzelił swoją debiutancką bramkę w reprezentacji. Po golu na 4:0 Polacy szukali kolejnych okazji na podwyższenie wyniku, lecz ten do końca meczu nie uległ zmianie. Polska pokonała Izrael 4:0

Podopieczni Jerzego Brzęczka zagrali rewelacyjny mecz, całkowicie dominując reprezentację Izraela. Z ostatnich rywali ci wydawali się najgroźniejsi, lecz Polacy wspięli się na wyżyny swoich możliwości i koncertowo rozegrali spotkanie. Na pewno ten mecz poprawi nastroje kibiców, bo choć wyniki były zadowalające, tak reprezentacji brakowało stylu. W spotkaniu z Izraelem był i wynik, i styl gry. Dzięki wygranej reprezentacja Polski powiększyła przewagę nad rywalami w grupie G w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020.